Anasayfa / Mobil / 2014’ün en iyi cihazlarından Xperia Z2 Satışa Çıktı
Sony Xperia Z2

2014’ün en iyi cihazlarından Xperia Z2 Satışa Çıktı

Yılın en iyi Android telefonları arasında gösterilen Sony Xperia Z2 Türkiye’de Satışa Sunuldu.

Sony Mobile Xperia Z2, popun efsane ismi Michael Jackson’a saygı duruşu niteliğindeki “I Love MJ Parti” ile tanıtıldı. Türkiye’de 2.199 TL’lik dikkat çeken bir fiyatla satışa sunulan Xperia Z2, Michael Jackson’ın ilk defa yayınlanan şarkılarının yer aldığı “Xscape” albümünü Xperia Lounge uygulaması ile indirme imkanı sunuyor.

4K çözünürlükte video çekebilme özelliği olarak belirleyen Xperia Z2’nin “Movie Creator” özelliği ile videoların üzerinde istediği değişiklikleri yapabiliyor, istediği kareyi çıkarabiliyor, farklı efektler ekleyebiliyor ve ön izleme yapabiliyor.

Xperia Z2 ile TimeshiftAR EffectSocial Live gibi akıllı kamera uygulamaları daha da gelişerek, video için de kullanılabilir hale geliyor. Saniyede 120 kare çekebilen Timeshift Video istediğiniz her yerde, hatta su altında bile karmaşık ayarlara gerek kalmadan çektiğiniz videoların kimi sahnelerini yavaşlatarak dramatik bir etki elde etmenizi sağlıyor. Daha önce fotoğraflarınızı eğlenceli kılan AREffectXperia Z2 ile videolarınıza sadece görsel olarak değil, ses efekti ile birlikte eklenebiliyor. Farklı efektlerle videonuzu daha profesyonel ve yaratıcı kılarken, yeni gelen Background Defocus özelliği ile arka planın bulanıklığını ve netliğini ayarlayarak aynı profesyonelliği fotoğraflarınızda da yakalayabiliyorsunuz.

sony-xperia-z2-ince
Xperia Z2

BRAVIA  teknolojisini 5.2 inç boyutundaki Full HD TRILUMINOS ekran ve yeni Live Colour LEDteknolojiyle birleştiren Xperia Z2 TRILUMINOS ekran ve yeni Live Colour LED teknolojisi, kırmızı, yeşil fosfor, mavi LED ve özel renk filtreleri kullanarak daha parlak bir ışık ve zengin renkler yaratıyor.Background Defocus özelliği ile arka planın bulanıklığını ve netliğini ayarlayarak aynı profesyonelliği fotoğraflarınızda da yakalamanızı sağlıyor.

Sony’nin gürültü engelleme teknolojisi (Dijital Noise Canceling) ilk defa Xperia Z2 ile bir akıllı telefonda hayat buluyor.

Qualcomm Snapdragon 801 dört çekirdekli 2.3 Ghz işlemciye sahip 4G LTE Xperia Z2, hızıyla öne çıkıyor. Zengin grafik ve oyunlar için Adreno330 GPU ve kamera, video ve iyi bir ekran deneyimi için dual ISP sunuyor. Xperia Z2Sony’nin akıllı telefonlarının pil ömrünü 4 katına kadar artıran Batarya STAMINA Modu’nu 3200 mAh’lık bataryası ile tüketicileriyle buluşturuyor.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Sony ilk su altı mağazası Xperia AquaTech’i Dubai’de açılıyor

Sony, dünyanın ilk su altı mağazası olacak olan Xperia Aquatech isimli mağazasını Dubai’de açmayı planlıyor. …

Bir Cevap Yazın