Anasayfa / Güncel / Android mikro-oyun konsolu GamePop için Samsung 13 Milyon Dolarlık yatırım yapıyor

Android mikro-oyun konsolu GamePop için Samsung 13 Milyon Dolarlık yatırım yapıyor

Samsung, Android oyun pazarında söz sahibi olmak için Gamepop’a büyük bir yatırım yaptı. Çarşamba günü GamePop oyun firmasına tam 13 Milyon dolarlık bir yatırım yaparak Android oyunlarında yükselen yatırımcılar arasına girdi. 

Samsung yaptığı bu akıllı yatırımla Android mikro-oyun konsol ve oyun servisleri alanında en büyük ciroya sahip oluyor. GamePop, televizyonlarla uyumlu olacak şekilde Android ve iOS platformuna ait oyunların oynanabileceği mikro oyun konsolunu geçtiğimiz yıl piyasaya sürecekti. Fakat konsolun 2014′ün ikinci çeyreğine ertelenmesi ve son testlerinin yapılmasına rağmen halen son kullanıcıların eline ulaşamadı. Ertelenen dağıtım tarihleri GamePop üzerindeki ilgiyi durdurmayıp aksine Samsung’dan da destek alarak dış yatırımını toplamda ikiye katlayarak 26 Milyon Dolar’a ulaşmış.

Büyük firmaların, mobil oyun – TV bağlantılı işlere yatırım yaparak çok iyi bir iş çıkardığını belirten GamePop yöneticisi Rosen Sharma, henüz TV üzerinden mobil oyunculuğun büyük ve henüz işlenmemiş bir pazar olduğunu dile getiriyor. Bir sonraki planlarında ise ABD’deki büyük kablolu TV şirketleriyle anlaşmaya gitmenin bulunduğunu açıklıyor.

GamePop, bir kaç tane iOS oyunu da çalıştırabilrecek ve yüzlerce oyun geliştiricisyle anlaşma yapıldığı gelen bilgiler arasında. Aralarında Warner Brothers, Ubisoft ve GREE’nin de bulunduğunu da ekleyelim. Samsung cihazlar için olan GamePop konsolunun ne zaman dağıtıma başlanacağı henüz duyurulmadı.

GamePop, Samsung’un Android mini-oyun konsol pazarındaki tek yatırımı değil. Samsung, GamePad adındaki Android telefonlar için üretilmiş olan mini-oyun konsolunu Avrupa’da geçtiğimiz yıl piyasaya sürmüştü.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Bir Cevap Yazın