Anasayfa / Mobil / Android tablet satışları iPad’i ilk kez geçti

Android tablet satışları iPad’i ilk kez geçti

Google’ın Android işletim sistemini kullanan tablet bilgisayarların satışı büyük bir ivme yakalayarak, ilk kez iPad satışlarını geçti.

Android tablet satışlarında geçen yıl yüzde 68 artış yaşanırken, Apple’ın tablet pazarındaki liderliği sona ermiş oldu. 2013′te 121 milyon adet Android tablet satıldı.

Verilere göre, dünyada satılan tabletlerin yüzde 62′si Android işletim sistemiyle çalışıyor. Tablet pazarında Apple’ın payı ise 70 milyon adetle yüzde 36 seviyesine düştü.

Android, 2012′de tablet pazarının yüzde 46′sına sahipti. Apple ise yüzde 53′ü ile birinci konumdaydı. Tüketicilerin düşük fiyatlı küçük tabletlere yönelmesi, Android satışlarının yükselmesinde etkili oldu.

Tablet pazarında pek varlık gösteremeyen Microsoft ise tablet satışlarında yüzde 247 gibi bir rekor artış göstertdi. Ancak bu artış şirkete sadece 1,1 milyon adet cihaz satışı getirdi. Microsoft’un 2012′de yüzde 1 olan pazar payı iki katına çıkarak yüzde 2 olabildi.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Android 4.4.4 Kitkat

Android 4.4.4 Furyası Başladı!

Akıllı telefonlarda adınının sıkça geçtiği Android hakkında bazı gelişmeler var. Google tarafından geliştirilen ve çok …

Bir Cevap Yazın