Anasayfa / Güncel / APPLE AKILLI KOL SAATİ İWATCH İÇİN LOUİS VUİTTON VE SWATCH İLE GÖRÜŞTÜ

APPLE AKILLI KOL SAATİ İWATCH İÇİN LOUİS VUİTTON VE SWATCH İLE GÖRÜŞTÜ

Apple’ın girmekte oldukça geç kaldığı akıllı saat sektörü ile ilgili çalışmaları oldukça dikkat çekici. Rakiplerinin ikinci nesil akıllı saat versiyonlarına satışa sundukları şu dönemde Apple, hala proje üzerinde sona gelemedi.

Amerika’lı teknoloji devinin gecikmesinin bazı geçer-sebepleri var. Öncelikle Apple, bu alanda sadece akıllı telefonun küçültülmüş bir halinin adına ‘akıllı saat’ denmesini istemiyor. Apple, tıpkı iPhone, iPad ve iTouch gibi devrimsel nitelikteki bir ürün üreterek, kurumsal imajının devam etmesini istiyor.

Apple’ın hummalı bir çalışma sürdürdüğü iWatch projesi kapsamında bugüne kadar fitness, moda, spor ve sağlık alanlarındaki uzmanları kadrosuna kattmıştı. Apple şimdi de İsviçre’li saat üreticileri ile bir araya geliyor.

Bu çalışmalardan, Apple’ın Samsung ve Sony’den farklı olarak, sadece akıllı telefon ile bağlantı kurabilen saatler üretmek yerine, daha güçlü ve şık bir cihaz üretmek istediği anlaşılıyor.

Geleneksel saat üreticilerinin tecrübelerinden faydalanarak iWatch üretiminde olsa bir sorun ile karşılaşmanın önüne geçmek isteyen Apple’ın iWatch departmanı yöneticileri, Swatch’ın tepe yöneticisi Nick Hayek ile bir araya geldi.

Lüks moda markalarından Louis Vuitton’un Saatler & Mücevherler’den sorumlu başkanı Jean-Claude Biyer de Apple’ın geleneksel saat üreticilerinin deneyimlerinden faydalanmak için girişimlerde bulunduğunu; fakat bu girişimin şirket seviyesinden ziyade çalışanları transfer etme hedefiyle yapıldığını söyledi.

Kullanıcıların merakla beklediği iWatch modelinin bu yıl sonunda ya da gelecek yılın başında tanıtılması bekleniyor.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Apple Watch, fiyatı beklentilerin üstünde

Apple Watch öyle pahalı ki, kredi mi çeksek, yoksa aracımızı mı satsak bilemedik!

Bir Cevap Yazın