Anasayfa / Otomobil / Apple CarPlay Kullanan Firmalar Artıyor!
apple carplay
apple carplay

Apple CarPlay Kullanan Firmalar Artıyor!

Apple‘ın araçlar için tasarladığı “iOS in the car” araç içi eğlence sistemi CarPlay, geçtiğimiz yıl iOS 7  lansmanında kullanıcılara tanıtılmıştı.

CarPlay hakkında ilk zamanlarda iOS 7‘nin gölgesinde kalmış olduğu düşünülse de bu zamana kadar geçen sürede gelişmiş yeni konsepti ve ismi ile hak ettiği değeri bulmak için Mart ayında yeniden karşımıza çıktı. CarPlay adını alan bu sistem  aramalarınızı , mesajlarınızı, hatırlatmalarınızı yönetmenizi sağlıyor. Diğer özelliklerin yanı sıra Siri’nin araç içi asistanınız olarak kullanılabiliyor olması sizlere rahatlık sunuyor.

CarPlay konseptini bünyesinde bulunduran Amerika’nın ünlü markası Chevrolet’ten sonra Ferrari’de yer alan CarPlay görenleri kendisine hayran bıraktı.Mart ayında duyurusu yapılan Apple CarPlay’i bünyesinde bulundurmak isteyen firmalar ; Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Fiat, Jeep, Hyundai( 2015 Sonata’da Apple CarPlay’i kullanacağını açıkladı). İlaveten; BMW, Mercedes-Benz, Volvo, Ford, GM, Honda( 2014araçlarında Apple’ın araç içi sistemi CarPlay’i kullanacağını açıkladı).

Görünen o ki çok yakında araç alırken CarPlay özelliği araç seçimi bakımından oldukça etkili bir faktör olacak. İşte sizlere Ferrari’nin şık tasarımının CarPlay ile birleştiği o video;

Hakkındı Ayşe Kendigül

Check Also

Apple Watch, fiyatı beklentilerin üstünde

Apple Watch öyle pahalı ki, kredi mi çeksek, yoksa aracımızı mı satsak bilemedik!

Bir Cevap Yazın