Anasayfa / Güncel / Apple iPhone 5 Batarya Değişim Programı Başladı

Apple iPhone 5 Batarya Değişim Programı Başladı

Bazı iPhone 5 modellerinde yaşanan pil problemleri nedeniyle Apple, 2012 yılının Eylül ayı ve 2013 yılının Ocak ayları arasında satılan iPhone 5 modelleri için batarya değişim programını başlattı. Bu değişim bazı seri numaraları ile sınırlı olacak.

Apple, hemen biten, kısa pil ömrü olan iPhone 5 bataryalarını yenileri ile değiştirecek. Apple dün itibariyle iPhone 5 sahiplerinin akıllı telefonlarının pilini değiştirip değiştiremeyeceğini kontrol edebileceği, seri numarasını denetleyen bir sayfa kurdu. iPhone 5 sahipleri bu sayfadan serial numaralarını tarattırarak değişim kampanyasına girip girmediğini inceleyebilir.

iPhone 5 üzerinde seri numarasını bulmak için, Ayarlar < Genel seçeneği ve ilgili bölüme dokunun. Ekranı aşağı doğru kaydırın, seri numarası Model numarası ve Wi-Fi adresi arasında görüntülenir.

Garanti kapsamında kalacağı için pili değişen iPhone 5 sahipler 79 dolar artı KDV ücret ödeyecek. Değişimden önce tüm verilerinizi yedeklemeniz gerekiyor. Değiştirme işlemi Birleşik Devletleri ve Çin’in bütün sakinlerine şu anda açık iken, Apple 29 Ağustos 2014 tarihinde iPhone 5’in pil değişimi programını daha fazla ülkede kullanıcılara sunacak.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Bir Cevap Yazın