Anasayfa / Mobil / Apple Watch, fiyatı beklentilerin üstünde
apple watch

Apple Watch, fiyatı beklentilerin üstünde

Apple Watch öyle pahalı ki, kredi mi çeksek, yoksa aracımızı mı satsak bilemedik!

Apple’ın ilk defa giyilebilir teknolojik ürünü Apple Watch, teknoloji dünyasının dört gözle beklediği bir ürün. Resmi tanıtım etkinliğinde 2015 yılının başında çıkacağı söylenen Apple Watch’ın gecikmesi, saati hevesle bekleyenleri üzmüştü. Nisan ayına kadar gecikmesi söz konusu olan akıllı saat, fiyatıyla da hayranlarını üzmeye hazırlanıyor.

Cihazın fiyatının neredeyse iPhone 6 seviyesine yükseleceğini Fransızların teknoloji bloglarından iGen, sayesinde öğreniyoruz. Daha önceleri oldukça güvenilir paylaşımlarda bulunan iGen’in son sızdırdığı bilgiler, Apple Watch’ın fiyatlarının 500$’dan başlayacağını ve altın kasalı modellerde bu miktarın 4000$ ile 5000$ civarında olacağını gösteriyor.

apple-watch-galerisi-7-750x375

500$ karşılığında kullanıcının eline geçen model, parlatılmış çelik gövdeli standart Apple Watch olacak. Fakat, Apple Watch Edition modelini elde etmek isteyenler, en yüksek fiyatlardan ödeme yapmayı göze alacaklar.

Her gün şarj etmeyi gerektiren ve suya dayanıklı olmayan bir saati bu kadar pahalıya satmak, ancak Apple’ın gerçekleştirebileceği bir başarı olsa gerek. iPhone 5, iPhone 5s ve iPhone 5c sahiplerinin Apple Pay ile mağazalardan alışveriş yapabilmeleri için yegane çareleri bir Apple Watch satın almaktan geçiyordu. Eğer fiyatlar bu seviyeye yükselecekse, Apple Watch yerine iPhone 6′ya yatırım yapılması çok daha avantajlı olacak gibi görünüyor.

 

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus benchmark sonuçları

Apple hayranları, aylardır bekledikleri yeni nesil iPhone 6 ve iPhone 6 Plus akıllı telefonlara kavuştular. Cihazların …

Bir Cevap Yazın