Anasayfa / Güncel / Asus, Android Wear’lı Akıllı Saat Üretecek

Asus, Android Wear’lı Akıllı Saat Üretecek

Bilindiği üzere Google I/O etkinliğinde en çok ilgi çeken ürünler LG, Samsung ve Motorola’nın Android Wear işletim sistemli akıllı saatler olmuştu. Üreticilerin bir çoğu bu işletim sistemine yönelik planlar yapmaya başladı bile.
Tayvanlı bilgisayar üreticisi Asus’da bu üreticilerden sadece biri ve bu isimlerle de sınırlı kalmayacağa benziyor. Firma bu yılın sonlarına doğru akıllı saat üreteceğini duyursa da ayrıntılar hakkında bilgiler sınırlı. Bilindik  bir kaynak olan TechCrunch;  ” Şirketin niyetinde ürünü bu yılın eylül ayında piyasaya süreceği”  belirtiliyor. Kaynakların bazılarında öne sürülen bir diğer bilgi ise  LG ve Samsung gibi üreticilerin piyasaya sürdüğü akıllı saatlerin fiyatlarından daha düşük fiyat aralığına “99 Dolar ile 149 Dolar” sahip olacağı belirtiliyor.

Asus’ un yıl sonuna kadar  beklemesinin nedeninin akıllı saati hemen üretip piyasaya sürmek yerine eksiksiz bir ürün üretmek istemesi. Gerçek şu ki; LG firmasının G Watch  basın toplantısında akıllı saatin bir kalp atım hızı sensörü olmamasının nedeni olarak zaman kısıtlamasını belirtmiş olması Asus’un ince eleyip sık dokuduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, şirket yetkilileri tarafından söylentiler henüz yanıt bulamasa da biz gelişmeleri ilerleyen zamanlarda tekrardan sizlerle paylaşacağız.

Asus’tan sızan son bilgilere göre akıllı saatin AMOLED ekranlı olacağı belirtiliyor.

Hakkındı Ayşe Kendigül

Check Also

ASUS ZenFone 2 ön satışa çıktı!

ASUS’un sabırsızlıkla beklenen akıllı telefonu ZenFone 2, ön satış sürecine girdi. Telefonlar Aliexpress’te listelenmeye başlandı.

Bir Cevap Yazın