Anasayfa / Donanım / ASUS, DSL-AC68U Modemini Tanıttı
ASUS DSL AC68U

ASUS, DSL-AC68U Modemini Tanıttı

Asus, son nesil Kablosuz ağ (802.11ac) teknolojisini destekleyen ve çift bant ADSL/VDSL Modem Router özelliği bulunan DSL-AC68U modemini tanıttı.

DSL-AC68U, 802.11ac için 5GHz frekansında 1300Mbit/s ve 802.11n için 2,4GHz frekansında 600Mbit/s ile dünyanın en hızlı modem router’ı. Yer tasarrufu sağlayan tek bir cihazın içinde hem bağımsız kablosuz router hem de DSL modem router işlevlerine sahip olan DSL-AC68U, DSL’nin yanı sıra geçiş yapılabilir WAN/LAN portu ile de donatıldığı için WAN desteği de sunuyor.

ADSL, ADSL2/2+, VDSL2, fiber ve kablo servisleriyle uyumlu olan üst düzey modem router DSL-AC68U, ev ağları için ileriye dönük uyumluluk sağlıyor. DSL-AC68U, ince dikey tasarımı ve USB 3.0 desteği ile online oyunlardan 4K video akışlarına kadar her türlü işlemin yapıldığı yoğun trafiğe sahip ev ağları için mükemmel bir performans ve yönetim dengesi sunuyor.

AiRadar2

Üstün performans için akıllı teknoloji

DSL-AC68U’nun Wi-Fi kapsama alanını üst düzeye çıkaran üç harici anteni sayesinde evin her yerinde takılma olmadan oyun oynayabilir ve video akışı izleyebilirsiniz. Evrensel hüzmeleme teknolojisi sayesinde Wi-Fi kararlılığını arttıran ASUS AiRadar ile yüksek güç tasarımı ise kapsama alanını standart router’lara kıyasla %150 arttırıyor. Daha da önemlisi, evrensel hüzmeleme teknolojisi eski 802.11a/b/g/n istemcileri için bile sinyal seviyesi ve performans artışı sağlıyor.

Kablolu ve kablosuz bağlantılara adanmış iki ayrı işlemci ile çalışan DSL-AC68U, ağdaki yoğunluk yüzünden oluşan performans düşüşlerini ortadan kaldırıyor. Üstelik çift işlemci, kapsama alanı ve kararlılığın da maksimum düzeye çıkmasına yardımcı olurken en yoğun ağlarda bile HD video akışının kesintisiz olmasını sağlıyor. Ek olarak, online oyunlar ve VoIP görüşmelerde gecikme minimuma iniyor ve dosya indirme işlemleri asla kesintiye uğramıyor.

dsl-ac68u-modem

Kolay kurulum ve AiCloud rahatlığı

DSL-AC68U’da dosya, yazıcı ve 3G/4G modem paylaşımı için yer alan USB 3.0 portu, USB 2.0′dan on kata kadar daha hızlı aktarım sağlıyor. DSL-AC68U, ASUS’a özgü AiCloud ile birlikte akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar ile kolayca paylaşım ve streaming yapabilmek için ev ağınızı kişisel bulutunuza dönüştürüyor.

Kullanımı kolay ASUSWRT grafik kullanıcı arayüzü, DSL-AC68U’nun gerçek gücünü ortaya çıkararak ağınızı optimize etmek için ayrıntılı kontrol seçenekleri sunuyor. Kurulum ise sadece 30 saniye sürüyor. Sezgisel arayüz sayesinde acemi kullanıcılar bile trafik izleme ya da Hizmet Kalitesi (QoS – Quality of Service) bant genişliği yönetimi gibi karmaşık özellikleri rahatlıkla kullanırken uzman kullanıcılar ise IPv6 desteği, çoklu kablosuz SSID ve güvenli VPN erişimi gibi özelliklerin tadını çıkarabiliyorlar.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

ASUS ZenFone 2 ön satışa çıktı!

ASUS’un sabırsızlıkla beklenen akıllı telefonu ZenFone 2, ön satış sürecine girdi. Telefonlar Aliexpress’te listelenmeye başlandı.

Bir Cevap Yazın