Anasayfa / Donanım / ASUS, H97-Pro Gamer anakartını tanıttı!
Asus H97 Pro Gamer

ASUS, H97-Pro Gamer anakartını tanıttı!

ASUS, daha iyi oyun deneyimini sunacak 10Gbit/s M.2 ve SATA Express bağlantıları, Intel® Gigabit Ethernet ve ASUS’a özgü GameFirst II ağ teknolojisi ile hızlandıran yeni ATX anakart H97-Pro Gamer’ı tanıttı.

asus-h97-pro-gamer-1

H97-Pro Gamer, benzersiz kalitede oyun içi sesler sunan ASUS’a özgü SupremeFX ile FPS oyuncularına gizlilik avantajı sunan Sonic Radar II teknolojileri ile donatıldı.

Yeni anakartta oyuncuları kollamak amacıyla olağanüstü güvenlik, dayanıklılık ve performans sağlamak için özel olarak seçilmiş bileşenlerden oluşan ASUS Gamer’s Guardian da bulunuyor.

Daha hızlı oyun trafiği

asus-h97-pro-gamer-2

H97-Pro Gamer’ın ağ trafiği Intel Gigabit Ethernet tarafından sağlanıyor. Bu sayede Intel işlemcilerle doğrudan iletişim kurularak olağanüstü yüksek TCP ve UDP işlem hacmi elde ediliyor, işlemcinin genel yükü azalırken verimlilik arttırılıyor ve oyunlar için daha fazla işlemci gücü kalıyor. Bağımsız ağ değerlendirme araçları kullanan ASUS mühendisleri, Intel Gigabit Ethernet’in oyun tepki hızı için hayati öneme sahip olan UDP veri paketleri ile rakip oyun LAN teknolojilerine kıyasla iki kata (2X) kadar daha hızlı çalıştığını belirlediler.

H97-Pro Gamer ayrıca ASUS’a özgü bir trafik şekillendirme teknolojisi olan GameFirst II ile gecikmeleri azaltarak oyunla ilgili verilerin daha da öncelikli olmalarını da sağlıyor. ASUS mühendislerinin gerçekleştirdiği testlere göre GameFirst II etkinleştirildiğinde gecikme büyük oranda azalırken ping süreleri sekiz kata (8X) kadar daha hızlı hale geliyor. EZ Modu ise uzmanlık gerektiren bilgilere sahip olmadan da oyunları düşük gecikme süreleriyle oynayabilmenizi sağlıyor.

Oyunlar daha hızlı kaydediliyor

H97-Pro Gamer, SATA Express ve M.2 ile en hızlı depolama bağlantılarını sunuyor. SATA Express, iki adet PCI Express 2.0 hattı ile 10Gbit/s’ye varan veri aktarım hızı sunuyor. Yeni nesil süper hızlı SSD’lere de hazır olan bağlantı teknolojisi ile oyun verilerinizi çok daha hızlı kaydedip depolayabilirsiniz.

Yeni anakartta yer alan dahili M.2 soketi de iki yerel PCI Express 2.0 hattı ile 10Gbit/s’ye varan veri aktarım hızı sunuyor. Böylece hem depolamayı hem de oyunlarınızı hızlandırmak için istediğiniz yöntemi seçebilirsiniz.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

ASUS ZenFone 2 ön satışa çıktı!

ASUS’un sabırsızlıkla beklenen akıllı telefonu ZenFone 2, ön satış sürecine girdi. Telefonlar Aliexpress’te listelenmeye başlandı.

Bir Cevap Yazın