Anasayfa / Donanım / Asus Maximus VI Impact

Asus Maximus VI Impact

 

Asus’un ROG serisinde sunduğu Mini-ITX form yapılı anakartı abilerini aratmıyor.

Kartın boyutlarına bakıp da çok basit olduğu izlenimine kapılmanız kesinlikle mümkün değil, zira kartın üzerindeki öğeler oldukça kalabalık. Devasa anakartların yanında adeta el kadar boya sahip olan Asus Maximus VI Impact, 17×17 cm boyutlu bir kart. Kutusunda pek çok materyalle birlikte geliyor.

maximus-VI-impact-2
Asus maximus vi impact

Kutu içeriğinde yer alan öğelerden özellikle ikisinden bahsetmek istiyoruz: Bunlardan biri mPCIe Combo II, diğeri ise SupremeFX Impact. Harici olarak gelen mPCIe Combo II birimiyle anakarta Wi-Fi özelliği kazandırmanız mümkün. Bu- nun yanında Bluetooth 4.0 desteği de bulunan kartın yanında ayrıca bir Wi-Fi anteni getiriyor. mPCIe Combo II’yi anakart üzerindeki yuvaya yerleştiriyor, ardından da kabloları Wi-Fi antenine bağlıyorsunuz. 802.11a/b/g/n standartlarının yanında en yeni ac standardını da destekleyen anakart, böylece hızlı bir ağ deneyimi yaşatıyor.Kartın kutusundan çıkan diğer aparat olan SupremeFX Impact ise daha iyi bir ses deneyimi için sunulmuş.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

ASUS ZenFone 2 ön satışa çıktı!

ASUS’un sabırsızlıkla beklenen akıllı telefonu ZenFone 2, ön satış sürecine girdi. Telefonlar Aliexpress’te listelenmeye başlandı.

Bir Cevap Yazın