Anasayfa / Donanım / Asus’dan yeni Strix GTX 750 Ti OC ekran kartı

Asus’dan yeni Strix GTX 750 Ti OC ekran kartı

Strix GTX 750 Ti OC, oyunlarında daha serin, daha az gürültü ve daha yüksek performans için DirectCU II, oyun sırasında mutlak sessizlik elde edebilmek ve Blu-ray filmler seyrederken arka plan gürültüsüyle rahatsız olmamak için 0dB soğutma teknolojisi gibi ASUS’a özgü teknolojilere sahip.

Asus’un yeni Strix GTX 750 Ti OC ekran kartı daha fazla dayanıklılık ve soğutma için ASUS’a özgü Super Alloy Power bileşenler ve basit olduğu kadar esnek de olan hız aşırtma ve çevrimiçi akış aracı GPU Tweak gibi özellikler de içeriyor.

Strix GTX 750 Ti OC 2GB yüksek hızlı GDDR5 video bellek ile 1202MHz hıza çıkarılabiliyor.

ASUS_STRIX-GTX750TI-OC-2GD5_01

Strix GTX 750 Ti OC, ASUS’a özgü DirectCU II soğutma teknolojisi ile donatıldı. Bu yenilikçi tasarım ile 6 mm’lik bakır soğutma boruları kartın grafik işlemcisine doğrudan temas ederek ısının hızla ve oldukça verimli bir biçimde dağıtılmasını sağlıyor. Yeni karttaki referansa kıyasla %190 daha geniş ısı dağılım alanına sahip radyatör, Strix GTX 750 Ti OC’nin %58 daha soğuk ve 3 kat daha sessiz çalışmasını sağlayarak son derece düşük gürültü ile zorlu oyunlarda ultra kararlı performans sunuyor.

1920 x 1080 piksele varan HD çözünürlükte ve 50°C’ye varan ortam sıcaklığında oyun oynarken Strix GTX 750 Ti OC fanını otomatik olarak kapatır, böylece oyunseverler Counter Strike Online gibi oyunları mutlak sessizlikte (0dB) oynayabilirler.

Dayanıklılık ve performans için tasarlandı

Strix GTX 750 Ti OC, daha fazla dayanıklılık ve soğutma performansı elde etmek için Super Alloy Power bileşenler ile donatıldı. Katı kapasitörler, beton çekirdekli bobinler ve sertleştirilmiş MOSFET’lerin tümü, özel olarak formüle edilmiş malzemeler uygulanarak çok daha fazla gerilime dayanacak hale getirildi. Super Alloy Power teknolojisi sayesinde vızıldama sesi gibi gürültüler azalırken ekran kartının kullanım ömrü de referansa kıyasla iki buçuk kat artıyor.

Strix GTX 750 Ti OC ayrıca ASUS’a özgü bir araç olan GPU Tweak’e de sahip. Bu araç ile grafik işlemci hızlarına, voltajlara ve video-bellek saat hızlarına gerçek zamanlı olarak ince ayar yapabilirsiniz. Bu sayede hız aşırtma yapmak hem daha kolay hem de daha güvenli hale geliyor.

Üstelik GPU Tweak’in dahili streaming aracı sayesinde ekrandaki görüntüleri gerçek zamanlı olarak Internet üzerinden paylaşabilirsiniz; böylece diğerleri oynadığınız oyunları canlı olarak izleyebilirler. Dahası, streaming penceresine başlık, kayan metin, resim ve webcam görüntüleri de eklemek mümkün.

Strix GTX 750 Ti OC TEKNİK ÖZELLİKLERİ

STRIX-GTX750TI-OC-2GD5
NVIDIA GeForce® GTX™ 750 Ti
PCI Express® 3.0
2048MB (2GB) GDDR5 bellek
1124MHz temel hız
1202MHz arttırılmış hız
5400MHz bellek hızı
128-bit bellek arayüzü
1 x Dual-link DVI-I çıkışı
1 x DisplayPort çıkışı
1 x HDMI çıkışı

Teknik özellikler, içerik ve ürünlerin bulunabilirliği önceden haber vermeksizin değiştirilebilir ve ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir. Gerçek performans uygulamalara, kullanıma, ortama ve diğer faktörlere göre farklılık gösterebilir.

Tüm teknik özellikler için: www.asus.com

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

ASUS ZenFone 2 ön satışa çıktı!

ASUS’un sabırsızlıkla beklenen akıllı telefonu ZenFone 2, ön satış sürecine girdi. Telefonlar Aliexpress’te listelenmeye başlandı.

Bir Cevap Yazın