Anasayfa / Güncel / Cihazlarınızı Yüzükle Kontrol Edin
Yüzükle Kontrol Etmek

Cihazlarınızı Yüzükle Kontrol Edin

Her türlü yeni nesil cihazı kontrol için Bluetooth destekli aksesuarlar çıkıyor ama yüzük kullanmayı akıl eder miydiniz?

Nod Gesture Control Ring isimli bu yüzük, ilk duyurulduğundan beri ilgi çekiyor. El kol hareketleri ile cihazları kontrol etme teknolojisinin daha tam oturmadığı bu günlerde Nod sağlam bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Hatta prototip aşamasında yatırım bile almıştı.

Nod’un kullandığı yöntem “mikro hareketler” kavramı ile özetlenebilir. Yüzüğün içindeki çok hassas sensörler parmağınızın hareketini ince ince takip ediyor. Hareketleri birer komuta çevirip Bluetooth LE bağlantı üzerinden uyumlu herhangi bir cihaza yollayabiliyor. Nod’u kullanarak bilgisayarınızı, akıllı telefonunuzu, akıllı televizyonunuzu, tabletinizi ve hatta Google Glass’ı bile yönetebilirsiniz.

Nod su geçirmez, metal iç yüzeyli ve plastik kenarlı bir cihaz. Şarj için bir tutucusu ve parmağınıza uyması için 12 değişik boyu var. Tek bir şarjla bütün bir gün kullanabilirsiniz. Nod sonbaharda piyasaya çıkmaya hazır ve fiyatı da sadece 149 Dolar olacak.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Bir Cevap Yazın