Anasayfa / Ses / Görüntü / E3 2014 Fuarı’nda Playstation Tv Tanıtıldı
Playstation Tv

E3 2014 Fuarı’nda Playstation Tv Tanıtıldı

E3 2014 fuarı sadece oyun anonslarının yapıldığı değil, yeni donanımların da duyurulduğu bir ortam.

Sony da bu duyurulardan birinde, Apple TV’ye rakip olarak konumlandırılan PlayStation TV’yi tanıttı. PlayStation TV oyun konsolundan farklı bir ürün. Kullanıcılar cihazı direk TV’ye bağlayıp PS3, PlayStation One ve PSP servislerinden klasik oyunları oynayabilecekler. Bunun için PlayStation 3 veya PlayStation 4 konsoluna ihtiyaç olmayacak.

playstation-tv-fiyat

Ama eğer evinizde bir PlayStation 4 varsa, PlayStation TV cihazını evinizin istediğiniz odasındaki başka bir TV’ye takıp, salondaki PS4’e bağlanıp oyunları uzaktan stream ederek oynayabileceksiniz. Bunun için PlayStation TV’ye bir DualShock 3 gamepad bağlamanız gerekiyor. Oyunlar dışında cihaz üzerinde normalde eriştiğiniz müzik ve film, dizi servisleri de kullanılabilecek.

PlayStation TV aslında ilk olarak Japonya’da, PS Vita TV ismi ile çıkmıştı. Bu sonbaharda da ABD ve Kanada’da piyasaya çıkacak olan PlayStation TV, tek başına alınırsa 99 Dolar fiyata sahip olacak. Eğer içinde cihazın yanında bir DualShock kumandası, HDMI kablosu ve 8GB hafıza kartı olan paket şeklinde almak isterseniz 139 Dolar’a satılacak.

Aşağıda Sony’nin E3’deki PlayStation TV duyurusunu izleyebilirsiniz.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Sony ilk su altı mağazası Xperia AquaTech’i Dubai’de açılıyor

Sony, dünyanın ilk su altı mağazası olacak olan Xperia Aquatech isimli mağazasını Dubai’de açmayı planlıyor. …

Bir Cevap Yazın