Anasayfa / Mobil / En Hızlı Windows Phone Cihazı HTC One M8 Oldu
HTC One M8 For Windows Phone

En Hızlı Windows Phone Cihazı HTC One M8 Oldu

HTC, geçtiğimiz günlerde piyasaya sürdüğü Windows Phone işletim sistemli HTC One M8, Lumia 1520′yi geride bırakarak en hızlı Windows Phone cihazı olmayı başardı.

Android işletim sistemiyle çalışan yeni amiral gemisi akıllı telefonu HTC One M8‘i geçtiğimiz aylarda satışa sunan Tayvanlı telefon üreticisi HTC Corporation, telefonun Windows Phone işletim sistemilye çalışan versiyonunu da geçtiğimiz günlerde piyasaya sürdü. Şu sıralar piyasada bulunan en güçlü akıllı telefonlar arasında yer alan HTC one M8‘in Windows Phone cihazlar arasına katılması işletim sistemi için önemli bir adım olarak değerlendirirken, Microsoft’u memnun edecek bir haber daha geldi.

ABD’deki en önemli telefon operatörleri arasında yer alan Verizon üzerinden dün satışa sunulan Windows Phone işletim sistemli HTC One M8, kullanıcıların eline ulaşmayı başladı ve böylece telefonun performansı hakkında ilk değerlendirmeler de ortaya çıkmaya başladı. Teknoloji meraklıları tarafından detaylı olarak incelenen telefon, şu ana kadar en iyi Windows Phone cihazı olarak değerlendirilen Nokia Lumia 1520‘yle de karşı karşıya getirildi.

Bu iki üst düzey akıllı telefon arasındaki karşılaştırmadan üstün çıkan ise Windows Phone işletim sistemli HTC One oldu. Lumia 1520 ve HTC One M8 donanımsal özellikler olarak birbirine oldukça yakın olsa da, One M8′in daha iyi performans verdiği ve daha hızlı olduğu ortaya çıktı. Lumia 520′yi geride bırakmayı başaran HTC One M8, böylece piyasadaki en hızlı Windows Phone cihazı olmayı başardı.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Kırmızı HTC One M8 4 Ağustos’da Piyasaya Çıkıyor

HTC’nin son amiral amiral gemisi One M8, yeni bir renk çaşidi ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. …

Bir Cevap Yazın