Anasayfa / İnternet / Facebook Arkadaşınızın Yerini Öğrenmek

Facebook Arkadaşınızın Yerini Öğrenmek

Facebook, arkadaşlarınızı daha kolay bulmanız için elinden geleni yapıyor.

Bugünden itibaren Facebook’un yeni bir özelliği devreye giriyor. ‘Nearby Friends’ (Yakındaki Arkadaşlarım) ismindeki bu özelliği aktive etmeniz durumunda, size yakın bir yerlerde olan arkadaşlarınızla ilgili uyarılar alabileceksiniz. Eğer bir filme veya alışveriş merkezine gittiyseniz, civardaki arkadaşlarınızın durumu ile ilgili kolayca haberdar olacaksınız. Böylece filmden sonra beraber bir kahve içmeniz işten bile değil.

Bu özelliği istemezseniz kullanmayabilirsiniz ama kullanmak isterseniz de kimlerin sizi takip edebileceğini de seçebiliyorsunuz. İsterseniz sadece sizi yakın arkadaşlarınızın bulmasını veya arkadaş listenizdeki herkesin bulmasını belirleyebilirsiniz. Ama bu özelliğin çalışabilmesi için hem sizin, hem de arkadaşlarınızın bu özelliği Facebook’da açmış olması gerekli. Ayrıca harita üzerinde arkadaşınızın nerede olduğunu bile bulabilirsiniz.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Facebook Messenger’a anlık video özelliği eklendi

Facebook’un sadece akıllı cihazlarda kullanılabilen Messenger uygulaması, Facebook Messeger anlık video çekebilme özelliğine kavuştu. Nisanda …

Bir Cevap Yazın