Anasayfa / İnternet / Facebook Tasarım Değişikliğine Devam Ediyor

Facebook Tasarım Değişikliğine Devam Ediyor

Facebook, geçtiğimiz hafta içerisinde haberler sayfasının tasarımı değiştirerek yenilenmeye gitmişti. Fakat bununla sınırla kalmayan Facebook, dün yapılan açıklama ile birlikte ”Sayfalar”ın tasarımını da değiştireceğini duyurdu.

Pazartesi günü duyurulan yeni Sayfalar tasarımı ile birlikte, Facebook üzerinde oluşturacağınız sayfaların görünümü hem ziyaretçiler için hem de yöneticileri için değişecek.

Sayfaların yeni tasarımında da eski tasarımdaki gibi 2 kolon bulunuyor. Fakat yapılan değişiklikler ile birlikte sağdaki kolon zaman tüneli ve soldaki kolonda marka veya oluşum hakkında bilgilere yer verilecek. Önceki tasarımda her iki kolonda zaman tüneli olarak kullanılıyordu ve ziyaretçiler sayfadan aşağıya indikçe paylaşımları görüntüleyebiliyordu.

facebook-sayfa-tasarim

Yukarıda görmüş olduğunuz yeni tasarım ile birlikte arkadaşlarınızı sayfalara davet etme kısmı ekranın sağından sol tarafa alındı. Ayrıca yapacağınız paylaşımları artık sayfanın sağ tarafındaki kolondan gerçekleştireceksiniz.

Yeni ”Sayfalar” tasarımının önümüzdeki hafta içerisinde aktif edilmesi bekleniyor. Sadece web versiyonu üzerinde gerçekleşicek tasarım değişikliğinin mobil Facebook versiyonları üzerinde herhangi bir etkisi olmayacak. Facebook mobil versiyonlarında ”Sayfalar” için geçtiğimiz yıl Nisan ayında yeni bir tasarımı kullanmaya başlamıştı.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Facebook Messenger’a anlık video özelliği eklendi

Facebook’un sadece akıllı cihazlarda kullanılabilen Messenger uygulaması, Facebook Messeger anlık video çekebilme özelliğine kavuştu. Nisanda …

Bir Cevap Yazın