Anasayfa / İnternet / Sosyal Medya / Facebook’ta Gördüklerimizin Ne Kadarı Gerçek?
facebook gerçekleri
facebook gerçekleri

Facebook’ta Gördüklerimizin Ne Kadarı Gerçek?

   Hızla hayatımızda yer edinen sosyal medya ile birlikte yaptığımız her şeyi, attığımız her adımı paylaşır ve çevremizdekileri de takip edip ne yaptıklarını merak eder olduk. Peki o gördüğümüz paylaşımlar ne kadar gerçeği yansıtıyor?

   Sosyal medya paylaşımları aslında bizim kültürümüze tamamen ters bir mantığa sahip olsa da bizler tarafından da oldukça benimsendi. Hatta yediğimiz yemekten tutun içtiğimiz suya kadar paylaşır olduk. Sırf beğenilsin diye paylaşımlarda bulunurken başkalarının paylaşımlarını imrenerek izliyor ve benzer şeyleri yapmaya çalışıyoruz.

Peki çok mutlu görünen ve resimle ölümsüzleştirdikleri bu fotoğrafları paylaşan çiftlerin hiç tartışmadığını mı düşünüyorsunuz ya da paylaştıkları bu fotoğrafları çekerken gerçekten mutlumuydular? Tüm bu olanların perde arkasını düşündünüz mü?

Bütün bu paylaşımların arkasında yatan gerçeği gözler önüne sermek amacı ile tasarlanarak hazırlanmış bir  projeye hayat veren ekip, Fecebook’ un her an karşımıza çıkardığı ” What’s on your mind?”  sorusunu başarılı ve bir o kadar da  iddialı bir şekilde çekerek sosyal medyanın perde arkasını bizlere göstermiş.

İzlediğinizde size yabancı gelmediği için yüzünüzde hafif bir gülümseme oluştursa da  gerçek dünyayı da hissettirecek olan bu video ile esizleri baş başa bırakıyorum.

Hakkındı Ayşe Kendigül

Bir Cevap Yazın