Anasayfa / Oyun / Far Cry 4 ilk videosu ile E3′e damgasını vurdu
Far Cry 4

Far Cry 4 ilk videosu ile E3′e damgasını vurdu

Bir E3‘ü daha geride bırakırken, Ubisoft‘un etkileyici sunumuna da tanıklık etmiş olduk. Merakla beklenen ve üzerine pek çok tartışma dönen Far Cry 4‘ün ilk beş dakikasını yayınlayarak herkesi hayran bırakan firma, oyunla ilgili güçlü bir izlenim yaratmayı başardı.

Ubisoft sızıntılarla dolu bir yıl yaşıyor desek yanlış olmaz sanırım. E3′te açıklayacağı hemen hemen her şey daha öncesinde internete düşmüş ve oyuncular arasında yayılmıştı. Öyle ki Far Cry 4′ün konusundan ana kötüsüne kadar her şeyi zaten sunumdan önce biliyorduk. Ancak Ubisoft yine de yaptığı sunumla serinin hayranlarını, hatta seriyi hiç oynamamış olanları bile şaşırtarak etkiledi.

E3 2014′ün en çok akılda kalan tanıtımlarından biri de Far Cry 4′ün sinematiği olacak desek abartmış olmayız. Kapağın sızdırılması ile ana kötümüz Pagan Min için başlayan, kapağın bir hayli ırkçı olduğuna dair tartışma hala hararetini korurken diktatörümüz gösterişli girişini Ubisoft’un sunumunda gerçekleştirdi.

Diktatör Pagan Min‘in hüküm sürdüğü, Himalayalar’da bulunan hayali şehir Kyrat’a olan yolculuğumuz şehrin sınırında bir kesintiye uğruyor. Askerlerin otobüsümüzün önünü kesmesi ile başlayan kaos, megaloman ve oldukça psikopat olduğuna gözlerimizle şahit olduğumuz, “moda konusunda” pek bir dikkatli diktatörümüzün özel helikopteriyle olay yerine gelmesi ile bitiyor. Askerlerin bizi öldürmesini engelledikten sonra bir de bizimle “selfie” çekilen Pagan Min’in etkileyici olmadığını söylemek çok güç. Far Cry 4 serinin en güçlü oyunlarından biri olacak mı bilmiyoruz ama Ubisoft’un bunun için çok çaba sarf ettiği belli. Oyun 20 Kasım’da Avrupa’da Xbox 360, PS3, Xbox One, PS4 ve PC için çıkışını gerçekleştirecek.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Metal Slug 3 Konsollar Oyuncularına Sunulacak

İlk olarak Neo Geo oyunları arasında kendini gösteren ve shoot em up oyuncularının vazgeçemediği seriler …

Bir Cevap Yazın