Anasayfa / Otomobil / Ferrari F80 Tasarımı ile Nefes Kesiyor

Ferrari F80 Tasarımı ile Nefes Kesiyor

Ferrari F80 konsept tasarımı “Keşke bu otomobil gerçek olsa” dedirtiyor. Nefes kesen konsept otomobilin özellikleri ve fotoğrafları sizlerle.

f80-konsept-4-728x485

İtalyan tasarımcı Adriano Raeli, Ferrari F80 adını verdiği konseptiyle İnternet aleminde ve tasarım dünyasında öne çıktı. Bakmaya doyamadığımız güzellikte, çarpıcı bir F80 tasarımına imza atan Raeli, bu otomobilin olası özellikleri konusunda hayal gücünü pek sınırlamadı.

Raeli’nin vizyonunda Ferrari F80 1.200HP güç üretecek, 2.2 saniyede 0-100km hızlanma gerçekleştirecek ve 498kmh son hıza sahip olacak. Bu özelliklere ek olarak otomobilde KERS sistemi bulunacak. Bu sistem ile frenleme esnasında oluşan enerji depolanarak kinetik enerjiye çevrilecek. Otomobilin ara hızlanması KERS sayesinde korkunç bir ivmeyle gerçekleşecek.

f80-konsept-5-728x485

Tüm bu özellikler tabii ki varsayımlara dayalı ama, Ferrari F80′i hayal etmesi bile güzel. Bu ilginç konsept tasarımın detaylı fotoğrafları ilerleyen sayfalarda sizleri bekliyor.

Fotoğraflara tıklayarak sayfalar arasında ilerleyebilirsiniz.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Ferrari California T hız rekoru kırdı

Ferrari Calfornia T, sahip olduğu performansı Turbo-Charge teknolojisi ile birleştirerek yakıt tasarrufu sağlıyor. İtalyan efsanesi …

Bir Cevap Yazın