Anasayfa / Mobil / Galaxy S5 Prime haziran ayında piyasaya çıkabilir
Galaxy S5 Prime

Galaxy S5 Prime haziran ayında piyasaya çıkabilir

Geçen yılın sonlarından bu yana Samsung’un 2560×1440 piksel çözünürlükte bir ekrana sahip bir akıllı telefon piyasaya süreceği sık sık dile getiriliyor ve Samsung da ısrarla böyle bir modelin sözkonusu olmadığını söylüyor. Ancak bu iddiaların önünü alabilmiş değil.

Korean Herald gazetesine göre Samsung, Galaxy S5 Prime adında 2K çözünürlüğe sahip akıllı telefonununu gelecek ay piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Galaxy S5 Prime firmanın lüks akıllı telefonlar barındıran F serisinin ilk modeli olacak ve sınırlı sayıda üretilecek. Zira Samsung 2K Super AMOLED ekranlarını henüz hızlı bir şekilde üretemiyor.

5.25 inçlik ekrana sahip olacak modelin sınıfı gereği daha üst seviyeden fiyatlandırılacağı ve belirli pazarlara sunulacağı belirtiliyor. Samsung amiral gemi modelleri gibi on milyonluk satış rakamlarını Galaxy S5 Prime’dan beklemiyor ve bu bakımdan üretim konusunda daha rahat hareket ediyor.

Galaxy S5 Prime’nin diğer iddia edilen özellikleri arasında ise Exynos 5430/Snapdragon 805 yongaseti, 3GB RAM, OIS destekli 16MP çözünürlükte kamera, daha güçlü batarya yer alıyor.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Galaxy S5 mini ön siparişte açıldı

Samsung yakın tarihte duyurduğu amiral gemisinin küçük versiyonu olan Galaxy S5 Mini ön siparişe açıldı.

Bir Cevap Yazın