Anasayfa / Donanım / Gigabyte X99 Gaming G1 Wi-Fi Göründü
X99 Gaming G1 Wi-Fi

Gigabyte X99 Gaming G1 Wi-Fi Göründü

Intel’in 2014 sonunlarında tanıtacağı intel Haswell-E işlemci ailesi için yeni anakart modelleri sızmaya başladı. Bu haberimiz Taywan’lı üreticiden, Gigabyte X99 Gaming G1 Wi-Fi ankartı X99 çipseti ile yüksek performans ve düşük enerji tüketimi sağlayacak. Anakart boardunda siyah ve kırmızı renkler tercih edilirken bileşenlerde beyaz, gri ve altın renkleri kullanılmış.

LGA 2011-3 soketinin iki yanında dörderli iki grup olarak ayrılmış DDR4 bellek slotları gözüküyor. 3000 Mhz’e kadar frekans desteği sunuyor. Oyuncu olduğu gibi aynı zamanda hızaşırtma öğelerini de bünyesinde taşıyor. Tedbiri elden bırakmayanlar için bellek girişlerinin yanına voltaj kontrol noktaları yerleştirilmiş. Genişletme yuvalarında ise bizleri dört adet PCI-E 3.0 x16 yuvası bekliyor. Ayrıca üç adet PCI-E 3.0 x1 yuvası da taşımakta. Dörtlü SLI ve CrossFireX desteği sunan X99 Gaming G1 Wi-Fi’ın PCI slotlarının aralarına gizlenmiş olan mSATA ve mPCI-E konektörlerini görüyoruz.

Oyuncu tabanlı olduğundan bahsetmiştik. Yüksek ses kalitesi sunan Sound Blaster 7.1 kanal OP-AMP çıkışı anakarttan izole edilmiş. Ayrıca Killer E2200 LAN ile bağlantı konusunda sorun yaşanmasının önüne geçiyor. Kısacası her türlü kullanıcıya cevap verebilecek nitelikte güçlü bir alternatif. Satış fiyatının yaklaşık olarak 300$ civarında olacağı tahmin edilmekte. Piyasaya çıkışı ise bu ayın sonunda gerçekleşecek.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

ddr4 bellekler

DDR4 bellekler piyasaya çıktı!

Uzak doğuda bazı parakende mağazalarında Intel’in 2015 yılında piyasaya sunacağı X99 çipsetlerinin destek vereceği DDR4 …

Bir Cevap Yazın