Anasayfa / Güncel / Google Glass ekibinden Oculus’a transfer
adrian wong

Google Glass ekibinden Oculus’a transfer

Google’ın Glass Explorer programının baş elektrik mühendisi Adrian Wong, Oculus ekibine katıldı.

Facebook geçtiğimiz aylarda büyük bir sürpriz yaparak, sanal gerçeklik firması Oculus’u 2 milyar dolar karşılığında satın almıştı. Bunun ardından firma, projede çalışacak yetenekli mühendisler ve geliştiriciler aramaya başlamıştı. Valve’den geliştirici Atman Binstock ile Michael Abrash’ı bünyesine katan Oculus’a şimdi de Google’dan bir isim katıldı.

Google’ın Glass Explorer programının baş elektrik mühendisi Adrian Wong, Oculus bünyesine katılan en son kişi oldu. 2010 yılında Google’a katılan Wong, ‘Google Glass Consumer and Explorer Editions’ programında gözetmen olarak; özel ekran mimarileri ve algılayıcılar, stratejik planlama, tedarik zinciri yönetimi, araştırma ve geliştirme alanlarında çalıştı. LinkedIn profilinde Oculus’daki pozisyonunu “Profesyonel Hayal Kurucu” olarak belirten Wong, Michael Abrash’ın “The Final Platform” (Son Platform) olarak adlandırdığı projenin bir parçası olmaktan da heyecan duyuyor.

CEO Brendan Iribe, bu ayın başlarında Oculus’un 1 milyar oyuncuyu destekleyen dev bir çevrimçi oyun geliştirme niyetinde olduğunu belirtmişti. Bugün dünyadan daha büyük bir internet ağının var olduğunu ve bir sanal gerçeklik MMO’sunun gerekli olduğunu söyleyen CEO, Facebook ile iyi bir başlangıç yaptıklarını düşünüyor.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Nexus 9 Hakkında Yeni Detaylar

Google’ın yıl sonuna doğru çıkarması beklenen yeni tableti Nexus 9 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. …

Bir Cevap Yazın