Anasayfa / Güncel / Google Stars’ın ayrıntıları belli oldu
Google Stars

Google Stars’ın ayrıntıları belli oldu

Google‘ın yer imlerini hizaya getirecek yeni uygulaması Google Stars‘ı detayları ortaya çıkıyor. Google’ın bu hizmeti dogfooding, yani çalışanlarına kullandırma aşamasına geçirmesiyle birlikte uygulamanın görünümünden kullanımına kadar pek çok ayrıntı ortaya çıktı.

Google Drive’ı andıran basit bir düzene sahip uygulamanın kullanımı bir hayli basit. Web’de istediğiniz herhangi bir sayfaya gittikten sonra koleksiyonunuza bir yıldız eklemek için tek yapmanız gereken Chrome adres çubuğunun en sağındaki yıldızı tıklamak. Anlaşılacağı üzere şimdiki yer imleri uygulamasıyla aynı şekilde çalışan Stars’ta tüm içerik aynı anda görüntülenebildiği gibi oluşturulan filtrelerle süzülerek de görüntülenebiliyor.

google-stars-2

Stars; video, fotoğraf ve web sayfaları gibi yıldızladığınız tüm medyayı düzenleyerek kullanımı kolaylaştırıyor. Yıldızlarınızı düzenlemek için klasör oluşturmanız ve klasörlerinizi paylaşmanız da mümkün. İçeriği sürükleyip bırakarak düzenleme yapılabilen sistemde arama da yapılabiliyor.

Daha önce de açıklandığı üzere Google’ın geliştirici etkinliği I/O’da tanıtılması beklenen Stars için birkaç ay daha beklememiz gerekecek. Ancak sonunda unutulup giden, darmadağın klasörlere hapsolan yer imlerinden Pinterest‘e bir hayli benzeyen Stars ile kurtulacağız gibi görünüyor.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Nexus 9 Hakkında Yeni Detaylar

Google’ın yıl sonuna doğru çıkarması beklenen yeni tableti Nexus 9 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. …

Bir Cevap Yazın