Anasayfa / Güncel / Google’dan Anneler Günü Doodle’ı

Google’dan Anneler Günü Doodle’ı

Google’ın 11 Mayıs Anneler Günü için hazırladığı Doodle’ı sizlerle paylaşıyor ve Annelerimizin Gününü Kutluyoruz.

İnternet devi Google, uzun yıllardır özel günler için farklı Doodle’lar hazırlamaya devam ediyor. Türkiye’de ve pek çok ülkede Mayıs’ın ikinci haftası itibariyle kutlanan Anneler Günü’nü de Google unutmadı. Google’ın Anneler Günü Doodle’ını sizlerle paylaşıyoruz.

Anne ve çocukların, Google renkleriyle harmanlandığı neşeli Doodle ile Anneler Günü’nü kutlayan Google, böylece 11 Mayıs’ı da unutmamış oldu.

Anneler Günü ne zaman?

Her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü Anneler günü olarak tüm dünyada kutlanır. 2014 yılında ise Anneler Günü 11 Mayıs tarihine denk gelmektedir. Anneler günü her yıl çok sevdiğimiz annelerimizi özel şeyler yaşattığımız ve sevgimizi bir kez daha gösterdiğimiz gündür.

Anneler Günü ne zaman kutlanmaya başlanmıştır?

Amerikalı genç Jarvis annesinin vefatının ardından yaşadığı acıyı atlatamamış annesinin yerini hiçbir şeyle dolduramamıştır. Her sene annesinin ölüm yıl dönümü geldiğinde eşsiz bir acı duyar ve bunu etrafındakilere de yansıtırmış. Yine annesinin bir ölüm yıl dönümünde yani Mayıs Ayı’nın ikinci Pazar günü etrafındaki herkesi bir araya getirerek ” bu günün anneler günü olmasını çok istiyorum ve Anneler Günü adıyla her yıl kutlanmasını kabul edermisiniz? diye sormuştur. bu düşüncesi herkes tarafından kabul görmüştür ve artık her mayıs ayının ikinci pazar günü anneler günü kutlanmıştır.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Bir Cevap Yazın