Anasayfa / Mobil / HTC Desire 516 Avrupa pazarında
HTC Desire 516

HTC Desire 516 Avrupa pazarında

Mart ayında Çin’de görüntülenen HTC’nin giriş seviyesi akıllı telefonu Desire 516 yakında Avrupa pazarında satışa çıkarılacak. 

HTC’nin giriş seviyesi yeni akıllı telefonu Desire 516 ilk olarak mart ayında Çin’de görüntülenmişti. Telefon şimdi Avrupalı kullanıcılar için resmiyet kazanırken, satış işlemine ağustos ayında başlanacak. İlk aşamada Avusturya ve İsviçre’de tüketicilerle buluşacak giriş seviyesi akıllı telefonun fiyatı ise 199€ (575 lira) olarak belirlendi.

Desire 516’da 5-inç büyüklüğünde 540 x 960p çözünürlüklü ekran yer alıyor. LED flaşlı 5MP arka ve 2MP ön kameranın eşlik ettiği giriş seviyesi akıllı telefona 1.2GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 200 oluşturuyor. 1GB RAM, 4GB dahili depolama ve hafıza kart desteğinin bellek bölümünü oluşturduğu akıllı telefonda Android 4.4 KitKat işletim sistemi yerine Android Jelly Bean tercih edilmiş.

Kısa süre önce tanıtılan One M8 Dual’da olduğu gibi Desire 516 modelinde de çift SIM kart desteği mevcut. Telefonun ağustos ayı içerisinde Türkiye’nin de aralarında olduğu birçok ülkede listelenmesi bekleniyor.

Aşağıdan ve sonraki sayfalardan telefonun basın görüntülerine göz atabilirsiniz.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

HTC One E8 Avrupa’da satışa çıkıyor

HTC’nin ilk olarak Çin piyasasında satışa sunduğu plastik kasaya sahip olan akıllı telefonu One E8, …

Bir Cevap Yazın