Anasayfa / Mobil / HTC One ailesine Android L müjdesi!

HTC One ailesine Android L müjdesi!

Tayvanlı teknoloji firması HTC, amiral gemisi olan One ailesine Android L güncellemesini getirmek için çalışmalara başladı.

Bildiğiniz gibi Google, bugün gerçekleştirdiği geliştirici konferansında Android L’yi tanıttı. Son kullanıcılar için yayımlanmayan Android L sürümü şu anda sadece geliştiriciler için erişilebilir durumda. Ayrıca geliştiriciler için Android L sürümü 26 Haziran tarihinde erişilebilir hale gelecek.

Google’ın popüler mobil işletim sistemi resmiyet kazanmasıyla birlikte önde gelen akıllı telefon üreticileri de Android L güncellemesini tüketicilere ulaştırmak için çalışmalara başladı. Gelen bir bilgiye göre HTC, Android L güncellemesi için ilk adımı atan firmalardan. Tayvanlı şirket, HTC One M8 ve HTC One M7 için Android L sürümünü 90 gün içerisinde yayınlayacak. Diğer HTC cihazlarının (büyük ihtimal Desire ailesi) ise hemen ardından yeni sürüme kavuşması bekleniyor.

HTC geçen yıl Android 4.4 KitKat için de aynı aynı taahhüdü veren firma bu sözünü yerine getirmişti. Firmanın bu sözü bu senede yerine getirmesini ümit ediyoruz.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

En Hızlı Windows Phone Cihazı HTC One M8 Oldu

HTC, geçtiğimiz günlerde piyasaya sürdüğü Windows Phone işletim sistemli HTC One M8, Lumia 1520′yi geride …

Bir Cevap Yazın