Anasayfa / İnceleme / inFamous: Second Son inceleme

inFamous: Second Son inceleme

PlayStation 4’ün ilk açık dünya oyunuyla karşı karşıyayız. Yeni nesil bir konsolda açık dünyada geçen bir oyun nasıl oluyor diye merak ediyorsanız bu inceleme ilginizi çekecek. inFamous: Second Son, aksiyon dolu bir süper kahraman oyunu olurken, hikâyesi ve oynanışı ile de güzelliğini ortaya koyuyor.

Serinin önceki oyunlarını oynayanlar hatırlayacaktır, oyunda hareketlerimize göre iyi veya kötü insan olabiliyorduk. Bu oyunda da gelenek bozulmuyor ve “karma” olarak bulunmaya devam ediyor. Bu seçenekler hem oyun içerisinde bize sunuluyor, hem de şehirde gezerken yaptıklarımızla şekilleniyor. Tabi, iyi ve kötü karmanın farklı yetenekleri de bulunuyor.

infamous_5

 

Oyuna başlarken yeni nesilin güzelliklerinden biriyle hemen karşı karşıya geliyorsunuz. Oyun sizden DualShock 4’ü yan tutmanızı, sonra da sallamanızı istiyor. Sallarken DS4’ün hoparlöründen bir sprey kutusunu sallayınca çıkan ses çıkıyor ve sonra R2’ye bastırıyor ve bir bakmışsınız ki boya püskürtüyorsunuz. İşte DualShock 4’ün özelliklerini başarılı bir şekilde kullanan oyun, inFamous: Second Son oluyor. Karakterimizi yönettiğimiz kumanda, birden bire sprey boya kutusuna dönüşebiliyor. 

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Sony, PlayStation 4’e indirim yaptı

PlayStation 4 şu anda piyasanın en iyi konsollarından biri aynı zamanda gelen verilere göre en …

Bir Cevap Yazın