Anasayfa / Güncel / iOS 8′i yüklemenin kolay yolu

iOS 8′i yüklemenin kolay yolu

iPhone ve iPad kullanıcılarının malumudur ama, biz yine de bahsetmeden geçmeyelim. iOS 8, dün gece yayımlandı ve iOS 8’i yüklemek için 5,7 GB’a kadar serbest depolama alanı gerekiyor.

Akıllı telefonlarında çok fazla depolama alanı tercih etmeyen kullanıcılar, 8GB ve 16GB’lik iPhone versiyonlarını tercih etmekte olduklarından, güncellemeye yer ayırmak sıkıntı yaratabilmekte. Birçoklarınız farketmiştir ancak, bu sorunu bertaraf ederek iOS 8′i yüklemenin kolay yolu da mevcut.

Bu yöntem de, iPhone, iPod Touch ya da iPad cihazınızı, bilgisayarınız ile senkronize etmekten ibaret. Akıllı cihazınızı iTunes üzerinden güncellemeyi tercih ettiğinizde, kallavi boyutlardaki güncelleme dosyası da, haliyle PC’nize yükleniyor. Güncellemenizi de sabit diskinizden yüklenen dosyalar vasıtasıyla gerçekleştiriyorsunuz.

Dolayısıyla, akıllı telefonunuz ya da tabletinizi bahsettiğimiz şekilde güncellediğiniz takdirde, çok sevdiğiniz kedi fotoğraflarını ya da favori şarkılarınızı silmenize gerek kalmayacak. Tabii eğer dahili hafızanız halihazırda ağzına kadar dolmamışsa.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Apple Watch, fiyatı beklentilerin üstünde

Apple Watch öyle pahalı ki, kredi mi çeksek, yoksa aracımızı mı satsak bilemedik!

Bir Cevap Yazın