Anasayfa / Güncel / iPhone 6′nın earpods kulaklıkları fitness ve sağlık takip cihazı olarak kullanılabilir

iPhone 6′nın earpods kulaklıkları fitness ve sağlık takip cihazı olarak kullanılabilir

Apple, yeni akıllı telefonu ile sağlık ve fitness için üst seviye destek verecek.

Apple’ın yeni akıllı telefonu iPhone 6 büyük bir merakla bekleniyor. Bu yeni akıllı telefonun, daha önce de olduğu gibi Eylül ayında gün yüzüne çıkması bekleniyor. Apple’ın akıllısı iddialara göre 4.7″ ve 5.5″ olmak üzere iki farklı ekran ile gelecek. İlk olarak 4.7″ sunulacak ve 5.5″ modelinin gelmesi ise 2015′de gerçekleşecek.

Bir süre önce iOS 8 ile ilgili olarak bazı ekran görüntüleri ortaya çıkmıştı. Bu ekran ekran görüntülerinde de Apple’ın yeni Healthbook uygulaması göze çarpmaktaydı.

earpods kulaklık
earpods kulaklık

Apple’ın özellikle sağlık konseptini yeni cihazları içerisinde ağır bir biçimde karşımıza çıkarması bekleniyor. Apple’ın en güçlü rakibi Samsung, yeni amiral gemisinin arka yüzünde kalp ritm takip sensörüne yer vermişti. Apple’ın da yarışta geride kalması beklenmiyor.

Yeni gelen bir bilgiye göre Apple’ın yeni akıllısı iPhone 6 ile birlikte sunacağı kulaklıklar hem fitness hem de sağlık takibi için kullanılabilecek.

Yeni kulaklar ile sunulacak olan iPhone 6 ile kullanıcıların kalp ritmi, kan basıncı ve diğer bazı bilgileri kolayca görmesi amaçlanacak.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

iOS 8′i yüklemenin kolay yolu

iPhone ve iPad kullanıcılarının malumudur ama, biz yine de bahsetmeden geçmeyelim. iOS 8, dün gece yayımlandı …

Bir Cevap Yazın