Anasayfa / Mobil / iPhone 6 seri üretimi başladı

iPhone 6 seri üretimi başladı

Apple’ın Eylül ayında yapacağı lansmanda tanıtılması beklenen iphone 6 ve yeni iphone modellerinin seri üretimine Tayvan’da başlandığı belirtiliyor.

Akıllı telefon üreticilerinin tepe noktasında bulunan Amerikalı teknoloji firması Apple, merakla beklenen yeni iphone modeli hakkında henüz resmi bir duyuru yapmış değil. Ancak Apple’ın bu yıl içerisinde birden fazla yeni iPhone modelini piyasaya sunacağı teknoloji dünyasında konuşuluyor.

iphone-6-front-view

Kullanıcılar tarafından merakla beklenen iPhone 6 hakkında her geçen gün yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ederken, telefonun kendisi de son haliyle şekillenmeye başlıyor. Uluslararası haber ajansı Reuters tarfından yer verilen yeni bir habere göre, yeni iPhone‘un üretiminden sorumlu olan Tayvan menşeli Hon Hai Precision Industry Ltd firması cihazın seri üretimine geçtiğimiz günlerde başladı.

4.7 inçlik modelin üretimine ilk başlanan versiyon olduğunu belirten Reuters’e göre 5.5 inçlik ikinci versiyonun seri üretimine ise Ağustos ayının ikinci haftasında başlanacak. iPhone 6‘nın 19 Eylül’de Apple tarafından resmi olarak tanıtılması ve bir hafta sonra da piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Apple Watch, fiyatı beklentilerin üstünde

Apple Watch öyle pahalı ki, kredi mi çeksek, yoksa aracımızı mı satsak bilemedik!

Bir Cevap Yazın