Anasayfa / Mobil / iPhone 6 ve iPhone 6 Plus benchmark sonuçları

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus benchmark sonuçları

Apple hayranları, aylardır bekledikleri yeni nesil iPhone 6 ve iPhone 6 Plus akıllı telefonlara kavuştular. Cihazların perakende satışlarının başlamasıyla birlikte, birçok yayın da dayanıklılık testlerine ve iç bileşen incelemelerine başladı.

64-bit Apple A8 işlemcisinin performansını da iPhone 6 ve iPhone 6 Plus benchmark sonuçları sayesinde, daha somut bir biçimde görme fırsatı yakaladık. Daha önceleri, Qualcomm Snapdragon 801 ve 805 ile kıyaslanan A8, Geekbench 3.1.6 test platformuna tabi tutuldu. Sonuçlar ise bir hayli ilginç.

iphone6_iphone6_plus_728

4,7 inç ekran boyutlu iPhone 6, tek çekirdekli performans değerlemesinde 1627 puan elde ederken, çok çekirdekli testte ise 2920‘lik skora erişti. Daha yüksek performanslı olması beklenen 5,5 inç ekranlı iPhone 6 Plus ise, bizleri şaşırtarak kardeşinden daha düşük ortalama değerler yakaladı.

Dev ekranlı iPhone 6 Plus, büyüyen çözünürlüğü sebebiyle performansından ufak tefek fedakarlıklar yapmak zorunda kalmış gibi görünüyor. Bu değerler, cihazın ham performans yönünden rakiplerinden hiç de aşağıda kalmadığını ortaya koyuyor.

iPhone 6 performansını tecrübe etmek isteyen yurdumuz Apple hayranları ise 26 Eylül gününü beklemek durumundalar.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Apple Watch, fiyatı beklentilerin üstünde

Apple Watch öyle pahalı ki, kredi mi çeksek, yoksa aracımızı mı satsak bilemedik!

Bir Cevap Yazın