Anasayfa / Oyun / League of Legends’ta Drop Hack paniği

League of Legends’ta Drop Hack paniği

Kısa aralıklar ile yaptığı güncellemeler aracılığıyla oyuncularına hilesiz bir oyun sunmayı amaçlayan Riot Games, bir süredir varolduğu söylenen ama kısa bir süre önce büyük bir kesim tarafından duyularak bundan sonra da tüm League of Legends alemini sallayan Drop Hack ile boğuşuyor. Ünlü yayıncıların TwitchTV üzerinden yaptıkları yayınlarda da gözlenebilen bu hile, oyuncuların oyundan düşmelerine neden oluyor.

Belirtilenlere göre hileciler bir program veya bir sunucu üzerinden karşıdaki sihirdarın bilgisayarına, oyun IP’sine ulaşıyor ve flood yöntemiyle karşıdaki sihirdarın oyunundan düşmesine neden oluyor. Bu yol ile kendi takımındaki dört oyuncu da dahil olmak üzere tüm oyuncuları oyundan düşürebilen hilekarlar, arenada yalnız kalıp oyunu rahatlıkla kazanabiliyorlar.

Bu konuya tanık olmuş sihirdarların forumlarda yaptıkları yorumlardae bu hileyi kullanabilme yetisine sahip olan oyuncuların Linux bilgisi olduğunun altı çizilirken, hileyi yapmak isteyen oyuncunun bilgisayarında bulunan bir uzantı ile bu işlemin yapılabileceğinin sinyalleri verildi. Drop Hack hakkında henüz tam anlamıyla net bir açıklama gelmezken, başta Avrupa sunucusunda oynayan oyuncular olmak üzere birçok sunucu Drop Hack paniği ile çalkalanmaya başladı bile.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

LoL Türkiye Finali için geri sayım başladı

E-Spor organizasyonlarının artması ve artık bir çok ülkede spor dalı olarak görünmesi nedeniyle gençlerin ilgisini …

Bir Cevap Yazın