Anasayfa / Güncel / LG G Watch’ın özellikleri netlik kazandı

LG G Watch’ın özellikleri netlik kazandı

LG’nin G Watch isimli akıllı saati için geri sayıma geçildi. Önümüzdeki ay tanıtılması beklenen akıllı saate ilişkin ilk bilgiler Google’ın giyilebilir teknolojik cihazlar için geliştirdiği Android Wear işletim sistemini duyurmasıyla başladı ve şu ana dek LG cephesinden saate ilişkin paylaşımlar devam ediyor.

LG G Watch’a ilişkin son bilgiler LG cephesinden yapılmamış olsa da, akıllı saatin donanım özelliklerini ön plana çıkaran önemli bilgiler içeriyor. Sistem dökümü elde edilen akıllı saatin işlemci birimini Qualcomm cephesinden dört çekirdekli 1.2GHz’de işlem gören Snapdragon 400‘ün oluşturacağı, grafik biriminin ise Adreno 305 olacağı kesinlik kazandı. LG ayrıca akıllı saatte 512MB RAM’e yer verecek. Bunun yanı sıra 1.65-inç büyüklüğünde 280 x 280p çözünürlüklü ekran ve 4GB depolama akıllı saatte öne çıkan özellikler olacak.

Lg g wtach teknik özellikleri
Lg g wtach teknik özellikleri

Akıllı saat sektöründe son dönemde önemli bir çıkış yakalayan Samsung ise Gear 2 modelinde 1GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli Cortex-A7 mimarili işlemciye yer vermişti. Bir karşılaştırma yapıldığında ham güç olarak LG G Watch’ın daha güçlü olduğunu söyleyebiliriz, ancak bu durumun pile etkilerinin nasıl olacağı merak ediliyor.

Android Wear işletim sisteminin 4.4w sürümüyle çalışacak akıllı saatin açılış animasyonuna aşağıdan göz atabilirsiniz. Fiyat konusuna değinecek olursak; LG G Watch’ın Avrupa’da 199€’dan satışa sunulması bekleniyor.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

LG G Watch 2 IFA Fuarında Tanıtılacak

LG yakın zamanda çıkarmış olduğu kare tasarımlı akıllı saatinin ardından şimdi de yuvarlak tasarıma sahip, …

Bir Cevap Yazın