Anasayfa / Mobil / LG G3 Prime Ön Siparişe Açıldı
Lg G3 Prime

LG G3 Prime Ön Siparişe Açıldı

LG’nin amiral gemisi G3′ün daha güçlü donanıma sahip modeli LG G3 Prime, G3 Cat.6 LTE-A adı ile Güney Kore’de ön siparişe açıldı.

Samsung Galaxy S5′in daha üst donanıma sahip modeli Galaxy F (Galaxy S5 Prime) derken birçok farklı amiral gemi modelinin daha güçlü modelleri üzerinden firmaların çalışmaları devam ediyor. Bunlardan biri de LG G3‘ün üst seviye donanıma sahip modeli. LG G3 Prime adına sahip olacağı söylenen bu model daha önceden birçok farklı şekilde ortaya çıkmıştı. Son olarak cihaz Güney Koreli lgbestmall tarafından ön siparişe açıldı.

lg-g3-prime
LG G3 Prime

Paylaşılan reklam broşüründe de görüldüğü gibi cihazın Cat.6 LTE-A adına sahip olduğu görülüyor. Qualcomm’un Snapdragon 805 yongasetine sahip olan bu modelin diğer özellikleri de bu sayede ortaya çıktı. 5.5 inçlik 2560×1440 piksel çözünürlüğünde ekranın yanı sıra 3GB RAM ile beraber LTE-A bağlantısına sahip olan LG G3 Prime, bu sayede 225Mbps indirme hızına çıkabiliyor.

13MP arka kamera ve 2.1MP ön kameranın da yer aldığı cihazda ayrıca 3.000mAh batarya, 32GB dahili depolama alanı ve microSD kart desteği de bulunuyor.

Tasarım açısından ise LG G3′ün aynısı olan G3 Cat.6 LTE-A modeli ilk olarak Güney Kore’de kullanıcılar ile buluşacak. İlerleyen zamanlada cihazın global versiyonunun muhtemelen LG G3 Prime adı ile ABD ve Avrupa olmak üzere diğer pazarlarda satışa sunulması bekleniyor.

 

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Samsung Galaxy Note 4, fiyatı ve çıkış tarihi

Samsung’un akıllı telefonları ülkemizde oldukça popüler halde. Güney Kore’li dev teknoloji firması Samsung, markasının yurdumuzda …

Bir Cevap Yazın