Anasayfa / Oyun / LoL Türkiye Finali için geri sayım başladı
LOL Türkiye Finali

LoL Türkiye Finali için geri sayım başladı

E-Spor organizasyonlarının artması ve artık bir çok ülkede spor dalı olarak görünmesi nedeniyle gençlerin ilgisini çekmiş durumda. Ülkemizde düzenlenecek en büyük eSpor organizasyonu League of Legends 2014 finali, 12 Temmuz’da Ülker Sports Arena’da gerçekleşecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından lisanslandırılmış resmi sporculardan oluşan finalist 2 takım olan DP.ByNoGame ve Team Turquality, büyük kupa için tüm hünerlerini Ülker Sports Arena’da binlerce eSpor taraftarı önünde sergileyecek. Türkiye Büyük Finali’nin ödül havuzu bu sene toplamda 112.500 TL.

Tüm sezon boyunca birbirinden heyecanlı karşılaşmaların yaşandığı League of Legends Türkiye 4. sezonunda gelinen noktayı değerlendiren ve bu final mücadelesi kapsamında eSporun hem dünyadaki hem de Türkiye’deki güncel durumuna ve geleceğine değinen Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Hasan Çolakoğlu konuşmasında “Dünyada en hızlı gelişen spor olan eSpor, ülkemizde de Gençlik ve Spor Bakanlığının desteğini de alarak giderek popüler hale geliyor.Şu anda 12,000’in üzerinde kayıtlı takım ve 70,000’i aşkın sporcuyla hedefimiz yakın bir gelecekte Türkiye’den de League of Legends Dünya şampiyonları çıkartmak“ sözlerini kaydetti.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

DreamHack çeyrek finalistleri belli oldu

Zorlu karşılaşmalar ve kıyasıya mücadelelere ev sahipliği yapan DreamHack Summer CS:Global Offensive turnuvası aralıksız devam …

Bir Cevap Yazın