Anasayfa / Mobil / Nexus 4 ve Nexus 7′ye Android L yüklenebilecek

Nexus 4 ve Nexus 7′ye Android L yüklenebilecek

Google I/O 2014 konferansında Android’in yeni bir görünüm ve bir takım özellikleri getiren son sürümü Android L’yi görücüye çıkarmıştı. Ancak şirketin ilk etapta sadece Nexus 5 ve ikinci nesil Nexus 7 için Android L sürümleri yayınlaması, resmi Android L ROM’u bekleyen Nexus 4 ve birinci nesil Nexus 7 sahiplerini endişelendirmişti.

Android L Nexus
Android L Nexus

Google eski Nexus cihazları için resmi Android L Yazılımcı Ön İzlemesini halen yayınlamadı, ancak yazılımcılar bu soruna çare bulmakta vakit kaybetmedi. Mevcut Android L Yazılım Geliştirme Araçseti ve Android L kaynak kodundan faydalanan yazılımcılar, işletim sisteminin Nexus 4 ve birinci nesil Nexus 7′ye yüklenmesini mümkün hâle getirdi.

Ancak bu cihazlar için hazırlanan sürümlerde kullanıcıları pek çok açığın beklediğini unutmamak gerekiyor. Hem bu sürümlerin resmen Google tarafından hazırlanmamış olması, hem de Android L’in genel olarak gelişim aşamasında bir işletim sistemi olması sorunları beraberinde getiriyor. Aşağıda yer alan video aracılığıyla Nexus 4′e Android L’in nasıl yüklendiğini görebilirsiniz.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Xperia Z4 özellikleri şimdiden gündem konusu oldu

Xperia Z4 hakkındaki ilk söylentiler şimdiden gündemde yer edinmeye başladı. Amiral gemilerini art arda piyasaya …

Bir Cevap Yazın