Anasayfa / Mobil / Nexus 9 Hakkında Yeni Detaylar
Nexus 9

Nexus 9 Hakkında Yeni Detaylar

Google’ın yıl sonuna doğru çıkarması beklenen yeni tableti Nexus 9 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Nexus 9 teknik özellikleri açısından oldukça zengin görünüyor. 

Google’ın HTC ortaklığı ile üreteceği belirtilen Nexus 9 tablet, Android L işletim sistemini kullanacak. Nexus 7 2013 versiyonu ile ciddi bir satış rakamlarına ulaşan Google bu başarısını devam ettirmek istiyor.

Hakkında farklı haberler çıkan Nexus 9’un ilk etapta standart donanımlı normal bir tablet olacağı söylenmiş daha sonra da cihaz hakkında hiç bir bilgi alınamamıştı. Güney Kore’de iletişim sektörünü düzenleyenlerden firmalardan biri olan RRA, Nexus 9 hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Nexus 9 Teknik Özellikleri

RRA’ya göre Nexus 9 teknik özellikleri açıcısından üst segmentte yer alan bir tablet olarak karşımıza çıkacak. Sızıntıya göre Nexus 9’da 64 Bit mimarili Tegra işlemci ve 4 GB RAM bulunacak. Kamera bölümünde ise tablette 8 MP arka kamera ve 1.6 MP ön kamera yer alacak.

Google’ın diğer Nexus cihazlarda olduğu gibi fiyatlandırma politikası yine düşük tutacağı da söylentiler arasında yer alıyor. Android L ile gelecek olan Nexus 9’un 399 dolar fiyat etiketi ile yılsonuna doğru mağazalardaki yerini alması bekleniyor.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Nexus 4 ve Nexus 7′ye Android L yüklenebilecek

Google I/O 2014 konferansında Android’in yeni bir görünüm ve bir takım özellikleri getiren son sürümü …

Bir Cevap Yazın