Anasayfa / Güncel / Nexus Cihazlar için Android 4.4.3 KitKat Yayınlandı

Nexus Cihazlar için Android 4.4.3 KitKat Yayınlandı

Android 4.4.3 kitkat güncellemesi Nexus 4 ve 5 akıllı telefonlar ile Nexus 7 tablete geldi. Kullanıcılar android 4.4.3 güncellemesini Ota yoluyla cihazlarına yükleyebilecekler.

Mayıs ayının başlarında yayınlanması beklenen fakat geliştiricilerin çözemedikleri bir “rooting” sorunu nedeniyle ertelediği KitKat 4.4.3 güncellemesi, 4.4.2’deki pek çok sorunun da çözülmesiyle duyuruldu. Güvenlik iyileştirmelerinin yanında veri bağlantısı kaybı ve rastgele yeniden başlama sorunlarının giderilmesini ve özellikle Nexus 5‘teki kamera sorunlarının çözülmesini kapsayan güncel sürüm yaklaşık 54MB. Arayüzde ve özelliklerinde önemli bir değişiklik içermeyen sürüm, Nexus 5’te birkaç renk değişikliği dışında otomatik kablosuz ağa bağlanma ve cevapsız arama LED ışığında bir düzeltme sağlayacak.

Güncelleme konusunda kendi cihazlarına öncelik tanıyan Google’ın diğer Android cihazlarına güncellemeyi ne zaman sunacağıyla ilgili henüz bir tarih yok. Samsung’un güncellemeyi cihazları üzerinde denediği söylentisi de yayılıyor. Büyük bir değişikliğin beklendiği Android 4.5’in ise henüz ayrıntıları dahi yok.

 

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Nexus 4 ve Nexus 7′ye Android L yüklenebilecek

Google I/O 2014 konferansında Android’in yeni bir görünüm ve bir takım özellikleri getiren son sürümü …

Bir Cevap Yazın