Anasayfa / Güncel / Playstation 4’e yeni özellikler geliyor

Playstation 4’e yeni özellikler geliyor

Sony firmasının son çıkardığı yeni nesil oyun konsolu Playstation 4‘e yeni bir güncelleme paketi geliyor. Bu güncelleme paketi (1.7.5)  ile birlikte 3D Blu-Ray film oynatma özelliği Playstation 4’te kullanılabilir hale gelecek.

Bilindiği gibi Playstation 4’te söz verilen ancak ilk etapta kullanılamayan pek çok özellik bulunuyordu ve bu özellikler yazılımsal olark kısıtlanıyordu. Örneğin Playstation 4’te ilk etapta HDCP yasağı bulunuyordu bu yasak nedeni ile HDMI’dan görüntü yakalayamıyorduk ( bunu aşmanın yolları vardı tabi orası ayrı ) daha sonradan gelen bir güncelleme ile birlikte HDCP yasağı kaldırıldı ve Sony’nin söz verdiği gibi HDMI’dan görüntü yakalama sistemi aktif edildi.

Playstation 4‘ün resmi Twitter sayfasında konsola 1.7.5 güncellemesinin kısa bir süre sonra geleceği ve bu güncelleme ile birlikte 3D Blu-Ray film oynatma özelliğinin aktif edileceği söylendi.

Bildiğiniz gibi Playstation 4’e geçtiğimiz günlerde 1.7.4 güncellemesi gelmişti. Bu güncelleme konsola herhangi bir özellik getirmemişti ve konsolda sorunlu çalışan programların daha kararlı hale gelmesi sağlanmıştı. Sony kesin  bir çıkış tarihi vermesede muhtemelen 1.7.5 güncellemesi 2-3 hafta içinde yayınlanacağını ümit ediyoruz. Bu özelliğin de eklenmesinden sonra sıra muhtemelen oyun oynarken konsolu kapattığınızda otomatik olarak kaldığınız yerden devam etme özelliğini eklenmesine gelecektir.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Sony ilk su altı mağazası Xperia AquaTech’i Dubai’de açılıyor

Sony, dünyanın ilk su altı mağazası olacak olan Xperia Aquatech isimli mağazasını Dubai’de açmayı planlıyor. …

Bir Cevap Yazın