Anasayfa / Ses / Görüntü / PlayStation, Xbox’ı İkiye Katladı

PlayStation, Xbox’ı İkiye Katladı

Sony, PlayStation 4’ün tüm dünyada 6 milyondan fazla sattığını duyurdu. Xbox One satışlarını ikiye katlayan bu rakam, Sony’e oyun satışlarıyla birlikte yaklaşık 14 milyon dolar kar ettirdi.

Her ne kadar Microsoft son aylarda Xbox One’ın resmi satış verilerini yayınlamamış olsa da, oyun konsolunun tüm dünyada yaklaşık 3.5 milyon adet sattığı düşünülüyor.

PlayStation 4’ün diğer bir rakibi olan Wii U ise Kasım 2012’den bu yana yaklaşık 6 milyon adet sattı. Bu rakamları kıyaslarken PS4’ün 57 ülkede, Xbox One’ın ise yalnızca 13 ülkede satışta olduğunu unutmamak gerekiyor.
Sony, yeni oyun konsolunu duyururken cihazın sosyal işlevine vurgu yapmıştı. ABD’de satılan cihazların %90’ının internete bağlı olduğu duyuruldu.

Sosyal oyun deneyimi önemli

Bunda video oyun akış hizmeti sunan Twitch’in rolü de yadsınamaz. Sony, yılbaşından bu yana hizmet kullanımının beşte birinin PlayStation üzerinden gerçekleştirildiğini bildirdi.

Geçtiğimiz günlerde Microsoft, Twitch hizmetinin nihayet Xbox One’a geleceğini duyurdu. Titanfall adlı oyunla aynı zamanda sunulacak olan Twitch, bize konsol savaşında sosyal oyunculuğun büyük önem taşıyacağını gösteriyor.
Sony ayrıca şu ana kadar en çok satan oyununun Killzone: Shadow Fall olduğunu da duyurdu. Oyun 2.1 milyon satış rakamına ulaşmış.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Sony ilk su altı mağazası Xperia AquaTech’i Dubai’de açılıyor

Sony, dünyanın ilk su altı mağazası olacak olan Xperia Aquatech isimli mağazasını Dubai’de açmayı planlıyor. …

Bir Cevap Yazın