Anasayfa / Güncel / Programlama Dili Swift’e Özel Blog
Swift Apple

Programlama Dili Swift’e Özel Blog

Apple, geçtiğimiz ay düzenlediği WWDC 2014’te yeni programlama dili Swift’i tanıtmıştı. Yeni olan programlama dili hakkında pek fazla kaynak olmadığından, Apple yazılım geliştiriciler için bir blog oluşturdu. Bu blog içerisinde yeni dil hakkında eğitim içeriklerine yer veriyor.

Evrensel Geliştiriciler Konferansı 2014’te (WWDC) yeni programlama dili Swift’i tanıtan Apple, etkinlik sırasında verdiği sözü yerine getiriyor. Organizasyon sırasında yeni dilin öğrenimini kolaylaştırmak için her türlü desteğin sağlanacağını belirten Apple, bir blog açarak programcıları desteklemeye başladı.

Zengin içerik
Buradan ulaşılabilen Swift özel blogunda, yeni programlama dilinin öğrenimine yönelik videolar, örnek kodlar, yardımcı klavuzlar ve bazı ipuçları paylaşılıyor. Apple geliştici sayfaları ve forumlarına bağlantılar da içeren Swift blogundan, Xcode 6 Beta 3 sürümünü de ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Kod yazmak için en iyi zaman!
Yapılan ilk açıklamada, blogta yer alan içeriklerin üretken bir Swift yazılımcısı olmak isteyenler için önemli bir fırsat olduğu vurgulanıyor ve “kod yazmaya başlamak için daha önce hiç bu kadar iyi bir zaman olmamıştı” ifadelerine yer veriliyor. Eğer siz de programlamaya ilgi duyuyor ve Swift dilinde çalışmak istiyorsanız, resmi blogu mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Apple Watch, fiyatı beklentilerin üstünde

Apple Watch öyle pahalı ki, kredi mi çeksek, yoksa aracımızı mı satsak bilemedik!

Bir Cevap Yazın