Anasayfa / Mobil / Samsung Galaxy Mega 2’nin Teknik Özellikleri Açıklandı

Samsung Galaxy Mega 2’nin Teknik Özellikleri Açıklandı

Ssmsung Galaxy Mega 2‘nin teknik özellikleri kullanıcıları pek mutlu edecek gibi görünmüyor.

Samsung’un büyük boy akıllı telefonları Galaxy Mega 5.8 ve Galaxy Mega 6.3’ü piyasaya çıkarmasının üzerinden bir yıldan fazla bir zaman geçti ve artık telefonların devam modellerinin tanıtımı için geri sayıma geçildi. Galaxy Mega 2 olarak isimlendirilen akıllı telefon bir süredir defalarca ortaya çıktı. Telefonun yayınlanan son görüntüsünde ise teknik detayların tümünü öğreniyoruz.

Samsung’un büyük ekranlı yeni akıllı telefonunda 6-inç büyüklüğünde HD çözünürlüğe sahip ekran kullanılıyor. 1.5 GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli işlemciden gücünü alacak telefonda 16GB dahili depolama ve 64GB hafıza kart desteği mevcut. Geçtiğimiz günlerde resmi kurumlarca onaylanan telefonda 2GB RAM’in yer alacağı iddia edilmişti, oysa teknik özellikle tablosuna bakıldığında Galaxy Mega 2’de 1.5GB RAM’in kullanılacağı görülüyor.

galaxy-mega-2-teknik-özelikleri

Galaxy Mega 2 Teknik Özellikleri

Android 4.4 KitKat işletim sistemiyle çalışan Galaxy Mega 2’de saydığımız özelliklere ek olarak 8MP arka kamera, 2.1MP ön kamera, 2.800mAh kapasiteli pil ve 4G LTE desteği yer alıyor.

Galaxy Mega 2’nin kısa süre önce Benchmark testinde yayınlanan özelliklerinde ise 2GB RAM, 12MP arka kamera, 4.7MP ön kamera yazılıydı.

Yayınlanan yeni görüntülerin doğru olup olmadığı noktasında hala şüpheler var. Galaxy Mega 2’nin kısa süre içerisinde resmiyet kazanması bekleniyor.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Samsung’dan yeni Phablet: Galaxy Tab Q

Tablet ve akıllı telefon karması olan Phablet’lerde son noktaya gelindi. Daha 5-6 inç büyüklüğünde olan …

Bir Cevap Yazın