Anasayfa / Güncel / Samsung Galaxy S5, “bebek ağlama dedektörü” özelliği ile geliyor

Samsung Galaxy S5, “bebek ağlama dedektörü” özelliği ile geliyor

Yeni nesil akıllı telefonlarını sadece donanım değil aynı zamanda yazılım özellikleriyle de farklılaştırma amacında olan Samsung, Galaxy S5 için de sürpriz özellikler sunacak. Gelen yeni bilgilere göre, Nisan ayı içerisinde ülkemizde de satışa sunulacak Galaxy S5’te “bebek ağlama dedektörü” isimli yeni bir özellik te bulunuyor.

Samsung’un verdiği bilgiye göre, bebeğin 1 metre uzağına yerleştirilen Galaxy S5, herhangi bir ağlama durumunda ortaya çıkan sesi algılayarak ebeveynin Galaxy Gear akıllı saatine titreşim yollamaya başlıyor. Özellikle geceleri çiçeği burnundaki anne ve babaların bebekten haberdar olabilmesi adına ince düşünülmüş bir detay.

Galaxy S5’teki ilgili özellik bölümüne girildiğinde Samsung’un çeşitli uyarılarda bulunduğu da görülmekte. İdeal çalışma koşullarının ancak arka gürültünün olmadığı bir ortamda sağlanabileceğini belirten şirket, aynı zamanda bu teknolojiye güvenerek bebeklerin evde yalnız bırakılmaması gerektiğine de dikkat çekiyor.

Daha büyük ekran, daha hızlı işlemci ve daha iddialı bir kamera gibi çok sayıda donanımsal özellikle birlikte satışa sunulacak Galaxy S5 için ülkemizdeki ön sipariş süreci devam ediyor. Suya ve toza karşı dayanıklı olmasıyla da dikkat çeken Galaxy S5, 16GB’lık model için ülkemizde 2200TL civarında bir bedelle listelere giriş yapmış durumda.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Samsung Galaxy Mega 2’nin Teknik Özellikleri Açıklandı

Ssmsung Galaxy Mega 2‘nin teknik özellikleri kullanıcıları pek mutlu edecek gibi görünmüyor. Samsung’un büyük boy …

Bir Cevap Yazın