Anasayfa / Mobil / Samsung Galaxy S5 Çocuk Modu

Samsung Galaxy S5 Çocuk Modu

Samsung, yeni amiral gemisi ile çocuklara özel bir kullanım modu sunacak. Kids Mode olarak adlandırılması beklenen bu moda ilişkin ayrıntılar haberimizde.

Samsung, son aylarda fırtına koparan ve herkesin merakla beklediği Galaxy S5 ile “Çocuk Modu” özelliğini sunacak. Bu özellik ile aileler, telefonlarını çocuklara verirken içleri rahat edecek, çocuklar telefonu güvenle kullanaiblecekler.

Çocuk Modu’nda cihazın sahibi bir PIN belirleyerek çocukların cihaz üzerinde istenmeyen şeyleri yapmasının önüne geçebilecek. Çocukların hangi uygulamaları kullanabileceği ve cihaz üzerinden kimlerle iletişime geçebileceği kısıtlandırılabilecek.

[youtube=http://youtu.be/1DMnbWAlNAM]

Yukarıdaki videoda özelliğin nasıl kullanıldığını görebilirsiniz. Bir zamanlayıcı koyarak çocuğunuzun cihazı ne kadar süre kullanacağına da karar verebilmeniz mümkün. Ayrıca çocuklara özel bir uygulama mağazası ile çocuklar için güvenli uygulamalar sağlanabilecek.

samsung çocuk mağazası
samsung çocuk mağazası

 

Sunulan uygulamalar ücretsiz olabildiği gibi, ücretli uygulamaların da mağazada yer alması bekleniyor. Neyse ki çocuklar ücretli uygulamaları kendi başlarına satın alamayacak, zira sizden bir PIN girmeniz istenecek.

 

çocuk uygulama mağazası
çocuk uygulama mağazası

Kids Store olarak adlandırılması beklenen bu uygulama mağazasına ilişkin ekran görüntülerinin doğruluğu tartışılır. Ancak Çocuk Modu özelliğinin nasıl kullanıldığını gördüğümüzde çocuklara özel uygulama mağazası fikri de mantıksız gelmiyor değil.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Samsung Galaxy Mega 2’nin Teknik Özellikleri Açıklandı

Ssmsung Galaxy Mega 2‘nin teknik özellikleri kullanıcıları pek mutlu edecek gibi görünmüyor. Samsung’un büyük boy …

Bir Cevap Yazın