Anasayfa / İnceleme / Sapphire Dual-X R9 280 OC Edition incelemesi

Sapphire Dual-X R9 280 OC Edition incelemesi

İlk olarak  kartın soğutucusundan ve tasarımına bakalım. Sapphire Dual-X R9 280, diğer Sapphire modellerinde görmeye alışık olduğumuz siyah bir soğutucu yüzeyiyle kaplı. Soğutucunun üst kısmına baktığımızda 2 tane devasa fan olduğunu görüyoruz. Bu fanlar havayı alt kısımda bulunan alüminyum soğutucu plakalarına doğru iletiyor ve plakaların her zaman serin kalmasını sağlıyor. Bu alüminyum plakakarın arasından geçen bakır ısı boruları ise elde edilen serinliği GPU’ya iletiyorlar.

r9-280-2

Güç girişleri, kasanın açılan kapağına gelen tarafa yerleştirilmiş. 2 adet 6 pinli güç girişine sahip olan kartın, kutu içerisinde 2 adet molex – 6 pin dönüştürücüsüyle birlikte geliyor. Böylece PSU’nun desteklemediği durumlarda artık gereksiz kalan molex’lerden güç çekebiliceksiniz.

r9-280-3

AMD’nin fiyat performans modellerinden olan R9 280X, uygun GPU fiyatıyla pek çok ekran kartı üreticisini sevindirdi. R9 280X’ler oyunlarda da bir hayli başarılı fiyat/performans oranı sağlayabiliyordu. Bu nedenden ötürü geçtiğimiz aylarda en çok tercih edilen ekran kartlarından biri oldu. AMD’nin yeni ekran kartı modeli R9 280 ise daha uygun fiyat etiketiyle oyuncuların ilgisini çekmeyi başarıyor. İnceleme konuğumuz olan R9 280 ise Sapphire’dan: R9 280 Dual-X. İlk olarak  kartın soğutucusundan ve tasarımına bakalım. Sapphire Dual-X R9 280, diğer Sapphire modellerinde görmeye alışık olduğumuz siyah bir soğutucu yüzeyiyle kaplı. Soğutucunun üst kısmına baktığımızda 2 tane devasa fan olduğunu görüyoruz. Bu fanlar havayı alt kısımda bulunan…

Review Overview

Performans - 75%
Soğutma - 95%
Ek özellikler - 85%

85%

Sapphire Dual-X R9 280 OC Edition modeli, 600 TL fiyat seviyesinde son derece başarılı bir ürün. Sessizliği, serinliği ve performansı bir yana, herhangi bir sorun olması halinde sapphire garanti desteğiyle kartın değiştiriliyor olması son derece dikkat çekici.

User Rating: 4.82 ( 3 votes)

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Bir Cevap Yazın