Anasayfa / Mobil / Snapdragon 805′li LG G3 yakında sunulabilir

Snapdragon 805′li LG G3 yakında sunulabilir

Akıllı telefon pazarında üreticiler özellikle amiral gemisi seviyesinde büyük mücadele içerisindeler. 2014′e baktığımızda iki büyük Güney Kore firması olan Samsung ve LG’nin mücadelesi göze çarparken, ilk olarak Full HD ekranlı Galaxy S5 modeli ile karşımıza çıkan Samsung’a LG’nin cevabı ise daha sonra Quad HD ekranlı G3 olmuştu.

Quad HD ekranlı model sonrasında da Samsung’un yeni bir model sunacağını söyleyebiliriz. Bu yeni model Galaxy F adı ile gelirken, Galaxy S5′in Quad HD ekranlı ve metal kasa ile gelen yeni üst seviye versiyonu olarak nitelendirilebilir.

Ayrıca Galaxy F’in yonga seti olarak da Qualcomm’un yeni dört çekirdekli işlemci içeren Snapdragon 805 yonga setini kullanacağı yönünde bilgiler gelirken, şimdi de LG’nin Snapdragon 805 içeren yeni bir G3 versiyonunu satışa hazırlandığı iddiaları ortaya çıktı.

Baktığımızda şu anki LG G3, 5.5″ büyüklüğünde 2560×1440 piksel dokunmatik ekran, 2.5Ghz Qualcomm Snapdragon 801 yonga seti, 2GB/3GB sistem belleği, 16GB/32GB dahili veri kapasitesi, 13MP arka kamera, 2.1MP ön kamera, Android 4.4.2 KitKat gibi teknik özelliklere sahip.

Snapdragon 805 versiyonunda sadece yonga seti değişikliği olup, 225 Mbps indirme hızı sunacağı belirtilmekte.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Samsung Galaxy Note 4, fiyatı ve çıkış tarihi

Samsung’un akıllı telefonları ülkemizde oldukça popüler halde. Güney Kore’li dev teknoloji firması Samsung, markasının yurdumuzda …

Bir Cevap Yazın