Anasayfa / Donanım / TP-LINK, Archer D5 modemini duyurdu

TP-LINK, Archer D5 modemini duyurdu

Asya’lı ağ üreticisi TP-LINK, son nesil wifi sistemi 802.11ac standardını destekleyen TP-LINK Archer D5 modemini duyurdu. 

Archer ailesini yeni bir üye ile genişleten TP-LINK, Archer D5 modem/router’ın bünyesinde ADSL modem ve çift kanallı bir kablosuz router barındıran hem ev hem de küçük ofislere hitap ediyor.

2.4 GHz bandında 300Mbps ve 5GHz bandında 867Mbps kablosuz veri aktarım hızına erişebilen ürün, online oyun, HD video akışı gibi uygulamalarda yüksek performans almanızı amaçlıyor. Böylece multimedya ağlarda takılma, yavaşlama gibi sorunların önüne geçilebilecek.

Cihazda iki adet çift işlevli USB girişinden hem yazıcı, bilgisayar gibi birden fazla cihaz ağa bağlanabiliyor, hem de uzaktan FTP sunucu üzerinden dosyalara erişilebiliyor.

Ayarlanabilir antenleri ve yüksek güçteki amplifikatörleri ile daha iyi bir kapsama alanı sunan üründe değiştirilebilir LAN/WAN giriş yuvası da yer alıyor. Bu sayede ADSL, kablo ya da fiber internet bağlantılarından istenen tercih edilebiliyor. Archer D5’in tavsiye edilen son kullanıcı fiyatı 172 USD+KDV olarak belirlenmiş.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

TP-LINK’den 10400 mAh gücünde taşınabilir şarj istasyonu: TL-PB10400

Modem, router ve ağ ürünleri ile tanıdığımız TP-LINK, bu kez karşımıza taşınabilir şarj istasyonu TL-PB10400 …

Bir Cevap Yazın