Anasayfa / İnternet / Sosyal Medya / Twitter GIF’leri destekleyecek

Twitter GIF’leri destekleyecek

Twitter bugün @support hesabından yapılan bir açıklama  ile artık Gif  resim formatlarını destekleyeceğini bildirdi. Android ve ios uygulamalarınızda zaman akışı içinde paylaşılan Gif animasyonlarını tek tıkla izlemeniz mümkün olucak.

Twitter Gif’leri destekleyecek

Tweetlerinizde attığınız Gif’ler otomatik olarak açılmayacak. Yüksek boyutlu dosyaların istek dışında indirilmesini engellemek isteyen Twitter, zaman akışı içinde gösterilen GIF’ler için böyle bir yolu tercih etti. Ne var ki, sadece bir tweet’in detaylı görünüm sayfasını açtığınızda GIF animasyon anında oynamaya başlıyor.

GIF desteği Twitter’dan fazlasıyla beklenen bir özellikti. Ayrıca bunların tweet akışı içinde oynatılabilir kılınması da görüntülemeyi daha kolay hâle getirecektir. Böylelikle yeni bir GIF animasyon görüntülemek için her seferinde yeni bir pencereyi açma gereği olmayacaktır.

Aslında benzer özellik Facebook’tan da talep ediliyor, ancak Facebook belki de Haber Kaynağının nasıl görüneceği noktasında bazı endişeleri barındırdığı için GIF animasyon desteği eklemekten kaçınıyor. Gerçekten de GIF animasyonlar her zaman göze hoş görünmüyor, ancak Twitter bunların eğlenceli olduğunu düşünerek destek vermekte bir sakınca görmemiş. Bu arada Google+ uzun zamandır GIF animasyon desteği sunuyor.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

Twitter’a “Susturma” özelliği geldi!

Twitter’ın yeni geliştirdiği özelliğiyle takip listesindeki kullanıcıları sessize almak artık mümkün. Twitter’ın yeni geliştirdiği özelliğiyle …

Bir Cevap Yazın