Anasayfa / İnternet / Twitter’a Hükümetten Yeşil Işık
Twitter

Twitter’a Hükümetten Yeşil Işık

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, seçim sonrası yaptığı açıklamalarda Twitter konusuna değindi.

Düşüncelerinin Twitter’ın açılmasından yana olduğunu belirten Çelik, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Yazılı medyada haysiyet cellatlığı yapmak, insanların itibarlarını alt üst etmek, onların özel hayatlarını deşifre etmek eğer suç ise, niçin sanal medyada veya sosyal medyada sevap olsun? Siz mesela hakkınızda ‘iğrenç şeyler ortaya atılıyor, hakaret ediliyor’ diye Twitter yetkililerine, bunu engelleyin diyorsunuz. Sanki duvara karşı konuşuyorsunuz.

Eğer bir uluslararası firma benim ülkemin kanunlarını hiçe sayıyorsa benim de onu tanımama gibi bir hakkım var. Ben bir Twitter kullanıcısıyım. Benim 610 bin takipçim var. Bizim sanal aleme karşı bir tavrımız olamaz.

Twitter veya Youtube Türkiye ’de bir temsilcilik açarak veya avukatlarını, temsilcilerini buraya göndererek TİB’in veya BTK’nın gerektiği zamanlarda kendisine müracaat edebileceği ve bu müracaatları olması gereken makul sürelerde sonuçlandırılabileceği bir muhataplık sistemi oluşturabilirse derhal bu yasak kalkabilir. Aksi halde yasak devam eder.

Buraya gelip eğer birileri bize küfür edecekse, kusura bakmayın midemiz o kadar geniş değil. Ben de Twitter’ın açılmasını isteyenlerdenim. Bu kapsamda olumlu bir diyaloğun başladığını söyleyebilirim” diye konuştu.

Hakkındı Halil Özekinci

Teknoloji tutkunu, fotoğraf çekmeyi ve seyahat etmeyi sever.

Check Also

vine logo

Vine güncellemesi yeni özellikler getiriyor

Twitter’ın sahip olduğu 6 saniyelik mini video paylaşım servisi Vine‘a güncelleme ile yeni özellikler geldi. …

Bir Cevap Yazın